Miten voi tulla teddyksi?

Miten voi tulla teddyksi? Meinaan sitä että miten pääsee hyväksytyksi teddy piiriin kun ei tunne ketään kun asuu pienellä paikkakunnalla?
31632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On vain pari pikku tehtävää jotka pitää suorittaa.
Ensin pitää mennä perjantai-iltana noin klo 18-20 keskustaan tms. keskukseen jossa paljon ihmisiä. Siellä suoritetaan aluksi äänen avaus huutamalla "SOUTH´S GONNA RISE AGAIN" lausetta kymmenen kertaa jonka jälkeen lauletaan (mahdollisimman lujaa huutamalla) Crazy Cavanin Teddyboy Boogie tai joku muu ted-aiheinen Cavan ralli.
Laulun aikana tulee myös riisua kaikki vaatteet pois ja suorittaa ns. Teddyksi vihkiminen eli juosta alasti ympäri paikallista ostoskeskusta ja edelleen laulun loputtua huutaa edellä mainittua South´s gonna... -lausetta, jälleen kymmenkunta kertaa.
Sitten voikin jo laittaa kalsarit jalkaan ja alkaa juomaan mahdollisimman keskeisellä paikalla kaljaa(mäyräkoira). Samalla voi laulaa muita Cavan-biisejä (ihan vaan tunnelman vuoksi).
Kun "mäyräkoira" on tuhottu niin...ONNEKSI OLKOON...SINUSTA ON TULLUT IHAN OIKEA TEDDY!!!!

TERVETULOA JOUKKOON!!!!!!

Äänestä

Ihan mieleen tuli oma nuoruus kun -70-luvun lop-
pupuolella innostuin tekemään ittelleni Teddyku-
teet.Niitähän ei siihen aikaan mistään saanut ti-
lattua pienellä paikkakunnalla(imatra).No Teddy-
kengät,joku muistaa niiden oikeat nimet,sentään sai ihan kenkäkaupasta.Olin kaupungin ainoa Teddy
ja herätin huomiota,ihastusta sekä vihastusta, mutta kannoin kuteita ylpeänä koska olin ja olen
edelleen rokkari,joskin enää ei Teddy-takki har-
teilla kuljekaan.
Mielestäni koko homma lähtee ensi sijassa sydämes-
tä ja aitoudesta olla sitä mitä tuntee.Viis siitä
mitä muut ajattelee.Voit olla ihan hyvin Teddy tai
rokkari yleensä yksinkin ilman jotain hyväksyvää
laumaa.

Äänestä

Teddy on tietynlaisen musiikin saamaa sydämenläpätystä.

Jos "Train keep a rolling, all night...", Buddyn
Bobby Vee, Flying Sausers ym. saa hormoonit juoksemaan, niin se on siinä. (Sorry Englantini).

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vielä vähän aikaa tavis kirjoitti:

Miten voi tulla teddyksi? Meinaan sitä että miten pääsee hyväksytyksi teddy piiriin kun ei tunne ketään kun asuu pienellä paikkakunnalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu