korvien lukkiutuminen

mistä johtuu korvien lukkoon meneminen juostessa?siis aiemmin tätä ilmeni vain esim. lenkillä, ei salibandyharjoituksissa. Kauan vaiva oli poissa ja nyt se tulee taas jo ihan normi jumpassa. Eli korvat/korva menee lukkoon ja tuntuu samalla inhottavalta hengittää..mitä tehtävissä ja mistä johtuu?
53516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

joskus nestehukka pistää korvat lukkoon. voisiko johtua siitä?

Äänestä

Onkd dulla allegisda duhaa?

Äänestä

Mulla menee kanssa silloin tällöin korvat lukkoon juostessa ja tunne on kyllä inhottava. Keväällä kävin huuhteluttamassa korvat terkkarilla ja se ainakin helpotti hetkeksi. Nyt taas sama vaiva, pitäisi kai käydä uudelleen.

Äänestä

allergista nuhaa on joskus ollut, mutta en usko sen siitä johtuvan, eikä tuo nestehukkakaan pitäis olla mahdollinen kun lukkiutuminen ilmenee joskus jo ihan alkuverryttelyssä..

Äänestä
  • verenpaineesi,saattaa johtua siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juoksijaksi kirjoitti:

mistä johtuu korvien lukkoon meneminen juostessa?siis aiemmin tätä ilmeni vain esim. lenkillä, ei salibandyharjoituksissa. Kauan vaiva oli poissa ja nyt se tulee taas jo ihan normi jumpassa. Eli korvat/korva menee lukkoon ja tuntuu samalla inhottavalta hengittää..mitä tehtävissä ja mistä johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu