Pannaas nyt tää vakiokysymys, kun kerran linja-autokuskiasiakin tuli taas keskusteluun.
Ohan siitä peräti parisen kuukautta, kun asiaa vatvottiin.
Ohan siitä peräti parisen kuukautta, kun asiaa vatvottiin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
iskeä ne tekee vaan duuniaan siellä :D
Työtäänhän se linja-autokuskikin ymmärtääkseni tekee, viitaten nyt tuohon alempaan keskusteluun.
Saako miehen iskeä työssään mutta naisen ei? Hyvän-päivän-flirtti lienee sallittua?
– Kaupan kassan ammattiin kuuluu ystävällinen jutustelu asiakkaiden kanssa, älä tulkitse tätä turhaan kiinnostukseksi.
– Monet asiakkaat juttelevat mukavia kassalle, ja kassan on vaikea tietää kuka on kiinnostunut ja kuka vain juttelee.
– Kupan kassat käyvät viikonloppuisin diskossa, jonne kaikki kaupungin kaupankassat kerääntyvät, mene sinneDDD.
– Toisinaan naisia saa iskettyä hyvin härskillä suunsoitolla, kaupan kassa on kuitenkin töissä, ja tämän takia puheiden tulee olla kohteliaita ja suhteellisen asiallisia. Kyse on paljolti sama asia kuin työtovereiden kanssa puhuminen, härski puhe työkaverille on seksuaalista häirintää ja härski puhe kaupan kassalle on periaatteessa myös seksuaalista häirintää.
– Kaupan kassat ovat aina varovaisia sopiessaan kahville tai oluelle menosta työvuoron päätyttyä, tai puhelinnumeron antamisen suhteen, koska he ovat aina töissä tietyssä julkisessa paikassa, eivätkä he missään nimessä halua, että joku mies tulee joka päivä kauppaan huutamaan ja kinuamaan "Miksi et soittanutkaan minulle?"
– Satunnaista seksiäkin on kivempi harrastaa miehen kanssa, jota ei joudu lähes joka päivä tapaamaan kassalla seuraavien vuosien ajan.
kauppojen kassat eivät siis ole ihmisiä, vaan flirttirobotteja.
oon sama mieltä S Gurun asia. koska eräs (nainen)kaverini joka hän on kaupan kassa työssä, se kertoi mulle kaikesta miten kaupan kassan ammatista tavasta menee ja joskus miehet eivät tajua miten oikein tapa vaan luulisivat joku kassaneiti hymylisi ja ystävällisesti niinkuin sellainen frittailee. se ei oikein menee tavallaan.
pilleri höyryissä vai muuten vaan vähän sekasin? En tajua teksistäsi hitunvinkulaa. On muuten ensimmäinen kerta kun jaksan edes valittaa millään foorumilla asiasta mutta kumminkin... Ainiin, jos äidinkielesi ei ole suomi niin ei sitten mitään.
vitun et tajuu mitä kirjoitetaan tässä! taidat olla jo pilleri höyryissä vaikka et osata lukea mitä kirjoittaisi foruumilla. luuletko olevasi olla viisas erittäin äidinkielestäsi??!! painuu sun päähäsi lehmän perseeseen jos et tajua oppia miten ihmisellä on hyvä tai huono äidinkieltä tahansa.
sitähän ne haluu ku mainoksessaki kälättävät nii
Yleensä kaupan kassat ovat naispuolisia, mutta mun lähikaupassa onkin töissä eräs erittäin söpö poika, johon olen iskenyt silmäni ;)
Olisko kellään vinkkejä miten tyttö iskee kassapojan?!? Olen hieman ujo, ja ainoa tapa mikä tulee mieleen olis, että kirjoitan pankkikorttikuittiin oman puhelinnumeroni.. olis kyllä noloa jos se ei toimisi!
itse olen kassalla töissä joten sanon että jätä hänelle numerosi jos et näe häntä vapaa ajalla mutta
älä ota nokkiisi jos ei vastausta kuulu koska hän kuitenkin edustaa kyseistä yritystä eikä itseään kun hän on töissä. Mutta jos näet hänet vapaa ajalla jossain niin pyri juttelemaan hänen kanssaan
mutta älä missään tapauksessa rupea huutelemaan että
"hei S-marketin kassa" tai "mitäs kauppias" jne... koska kun hän on vapaalla hän
ei välttämättä halua olla töihin sidottuna niin kuin
esimerkiksi minulle on käynyt
kaupan kassa ei välttämättä kerkeä lukemaan mitä kirjoitat lappuun joten sen lapun kannattaa olla erillinen lappu jolle sen numerosi kirjoitat
olen siis itse erään s-marketin kassalla kesätöissä.
eräs jätkä (jonka kanssa nyttemmin tapailemme) kiinnitti huomioni niin, että maksoi ostoksensa (pieni ostos, suklaapatukka) kortilla (jonka olen huomannut olevan harvinaista, yleensä pienet ostokset maksetaan käteisellä). pyysin tietenkin kuittausta, ja nimensä sijaan hän laittoi silmää iskevän hymiön ;)
sitten hän meni kassan viereen pelikoneelle. kun huomasin hymiön, katsoin häneen päin ja hän hymyili pelikoneelta minulle, ja minä vastasin hymyilemällä hänelle.
sittemmin hän kävi yhä useammin kaupassa, ja osui kassalleni kerta toisensa jälkeen. lopulta hän uskalsi pyytää puhelinnumeroani ja kiinnostukseni herätessäni annoin sen hänelle :D
tässä siis yksi tapa:D