Tere!
Olen saanut käsiini hienon ja hyväkuntoisen nahkatakin, jota mieluusti käyttäisin lähes päivittäin. Ongelma on vain se, että takki on kokoa 52, kun itse olen 50. (Sikäli väärä palsta, mutta ongelma varmasti joillekkin palstan lukijoille tuttu) Mitä tuollaiselle voi tehdä? Mihin se kannattaisi viedä, ja paljonko tuollainen kavennus lyhennystoimenpide suunnilleen maksaa (jos ylipäätään mahdollinen)? Ja jos osaat suositella jotakin tiettyä paikkaa Tampereella, anna tulla vaan!
Nahkatakin pienennys
tuce
1
640
Vastaukset
- kysele ympäriinsä
En tiedä mitä maksaa, sun pitää varmaan soitella alueesi opelijat/nahkaliikkeet läpi.
Isosta saa aina pienemmän. Itse vein kerran talvitakin ompelijalle pienennettäväksi ja kiva tuli vaikka vähän maksoikin. Niin hyvin istuvaa takkia ei ole ennen ollut kun kyseinen on nyt. Maksoi pari vuotta sitten 150€.
Voithan kysyä jos voit itse tehdä vaikka saumojen purkutyön tms, joka alentaa hintaa, ihan ilmaista tuo pienennys ei ole, siinä joutuu tavallaan tekemään takin uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501557
- 611495
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101088- 60891
- 49864
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86610Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556