Parisuhdemarkkinoista

Suomi viimeisenä linnakkeena koittaa harjoittaa parisuhdemarkkinoiden protektionismia, mutta uudet tuulet puhaltavat jo.

http://sixteenvolts.blogspot.com/2006/07/rich-always-eat-first.html
1351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomalainen nainen on tehnyt omia valintojaan jo monta vuosikymmentä ja tahti senkun kiihtyy. Että sikäli suomalaisen miehen avuton yritys harrastaa protektionismia ei ole kai toiminut.

Rautalangasta: Kirjoituksen ajatus katsos toimii myös toisinpäin. Joko kunnon mies ulkomailta tai sitten ollaan ilman. Kunnollisia suomalaisia miehiä on todella vähän ja ne on jo viety. Kyllähän se 5%:n status nousee kun afrikkalaiseen savimajan eläjään vertaa. Itse vertaan kuitenkin itseäni kaltaisiini maailmankansalaisiin ja yritän pysyä heidän tasollaan. Sorry, mutta se on ainoa mahdollinen tie olla vajoamatta alaluokan roskasakiksi. Ei kauhean kiva totuus sinunkaltaisellesi, eihän?

Tämä maa tarvitsee uutta verta ja lisää asialliselta pohjalta solmittuja moku-liittoja. Kaikki viittaa siihen, että myös hyvältä ja asialliselta pohjalta solmitut liito tulevat lisääntymään ja hyvä niin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kantrikundi kirjoitti:

Suomi viimeisenä linnakkeena koittaa harjoittaa parisuhdemarkkinoiden protektionismia, mutta uudet tuulet puhaltavat jo.

http://sixteenvolts.blogspot.com/2006/07/rich-always-eat-first.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu