paljonko musaa mahtuu..?

montako kappaletta mahtuu 256MB soittimeen?

siis noin suurin piirtein?

onko creative muuten hyvä merkki?
5417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja 256 mahtuu noin 60 biisiä.

Äänestä
  • osta iPod video

    Äänestä

  • iPod hyvä kirjoitti:

    osta iPod video

    Suomi24 keskuisteluista!!!


    Kampanja alkanut!!

    Äänestä

Mahtuva musiikki riippuu täysin bittinopeudesta. Jos ajattelee, että käyttää 64-192 kbit/s, niin tuolle mahtuu n. 3-9 tuntia eli siis biiseissä n. 50-150. Noin pienellä muistilla kannattaa käyttää WMA-formaattia ja pientä bittinopeutta. Kannattaa harkita suurempimuistista soitinta.

Äänestä

mulla on toi muisti ja sama merkki, mulla mahtuu vähän yli 40 kappaletta mutta jos lataat wma:ta niin mahtuu enemmän

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ginger kirjoitti:

montako kappaletta mahtuu 256MB soittimeen?

siis noin suurin piirtein?

onko creative muuten hyvä merkki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu