Kevyen musiikin laulunopettajaa Oulun seudulta?

Tuulitähti

Tarvisin kipeästi laulutunteja Oulusta, ongelmana on se, että haluaisin nimenomaan kevyen musiikin laulutunteja yksityiseltä. Tietääkö kukaan ketään? Hinta ei ole ongelma!

15

6157

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mus.opiskelija

      Pop&Jazz -laulunopetusta annetaan Oulussa kansalaisopistoissa (Oulu-opisto ja Setlementti) sekä yksityisissä musiikkikouluissa. Lisäksi kannattaa kysellä OAMK:n Kulttuurialan yksikön pop&jazz-suuntautumisvaihtoehdosta, lieneekö heillä harjoitusoppilaspaikkoja.

      • Taikatiina

        Mutta haluaisin nimenomaan yksityisen opettajan koska en pysty työni takia sopimaan säännöllisiä tunteja... Eli tunnetko ketään?


      • Lauluope
        Taikatiina kirjoitti:

        Mutta haluaisin nimenomaan yksityisen opettajan koska en pysty työni takia sopimaan säännöllisiä tunteja... Eli tunnetko ketään?

        Annan laulutunteja Lauttasaaressa, hinta 30€/45min.Opetan vasta-alkajista ammattilaisiin myös mm. Stadiassa.
        Ota rohkeasti yhteyttä ja lauletaan!
        Lauluope, Mum, [email protected]


    • lauleskelija

      antaa Oulussa Suvi Tuokko p.040-7640527 [email protected].
      Ammattitaitoista opetusta. Suosittelen.

    • Meni jo tämä

      juttu,
      mutta tällä hetkellä (syksy 2010-) Oulusta kannattaa käydä tunneilla Kemissä...
      Monipuolisin, ammattitaitoisin ja hauskin laulupedagogi löytyy sieltä!

    • Voivodin

      Ei ole Oulussa laulunopettajia. Muualla niitä varmaan on...

      • Kokkola tai Kemi..

        sieltä löytyy pari todella hyvää, ihan koko maata ajatellen!


      • Junnu Sippola

        Otappa yhteyttä Suzukikouluun.


    • Harvassa ovat

      Totta, Oulussa on hirmu vähän tarjolla hyviä laulunopettajia! Itse olen terstannut nämä oululaiset musiikkikoulut ja muutamia yksityisiä läpi, mutta näyttää, että opettajat ovat noihinkin kouluihin repäisty jostain karaokebaarista opettamaan. Nyt olen itse kulkenut vuoden Suvin opissa (siis yllämainitun Tuokon) enkä kyllä vaihda tänäkään syksynä opettajaa. Hän osaa asiansa ja joustaa aikatauluissa ja pysty sovittelemaan tunnit aina niin, että ne käyvät myös tällaista vuorotyötä tekevälle.
      Ja opetus on todella hyvää, saa pengottua minustakin esiin ihan uusia kykyjä :D
      Hirmuisen ihana ope!

    • onttu

      haluaisin laulutunteja pikaisesti voisitteko sanoo minkä hintasta se on ja haluaisin laulaa robinin tapasii piiseij

    • laulajan alku

      Mari Klemettilä on osaava ja kannustava opettaja Oulussa! En tiedä kerkeekö miten pitämään tunteja, mutta aina saa varmasti kysellä... Suosittelen Maria!!!!

      • Oona<3

        miten siihen saa yhteyttä?


    • Oona tuleva laulaja

      haluaisin laulutunteja kauvan olisiko poppia tai niinkuin robinin biisin tapasia ja oppiia nostamaan ääntä ja tulla hyväksi laulajaksi?

    • xd

      Robin, tlollollloll

    • Junnu Sippola

      Otappa yhteyttä Suzukikouluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. Mitä kirjainta kaipaat?

      L.
      Ikävä
      69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe