Huomasin jokin aika sitten, että minulla kasvaa pitkiä tummia karvoja reisien takapuolella. Karvoja kasvaa polvitaipeesta aina pakaroihin asti, jotka ovat myös hieman karvaiset. :/ Mitä näille pitäisi tehdä ja onko kellään muulla tällaista ongelmaa?
Olen luonnostaan vaalea tyttö, enkä ymmärrä tätä karvaisuutta. Karvat eivät näy reisissä todellakaan, muuta kuin läheltä mutta ne ovat todella inhottavat. En viitsi ryhtyä nyppimäänkään niitä, koska asento olisi liian hankala. Apua apua.
takareiden karvat
3
4290
Vastaukset
- samassa paikassa
ja olen tummatukkainen ihminen. Ajelen takareisistä vaan ladyshaverilla. Mulla on muutenkin vaikeeta kun kaikki karvat on mustia.
- minä myös
Mulla kasvaa kanssa takareisissä ja pakaroissa karvoja, joita sitten ajalen ja poistelen, kun ne näyttää niin kauheilta. Reisiä ajalen silloin tällöin, ehkä kerran viikossa parissa, ihan höylällä suihkussa, kun karvat alkavat ärsyttää. Mulla kasvaa vaan takareisissä tosi helposti karvat sisään ja sitten tulee ihania punaisia näppyjä. Niin ja sitten pakarat eli pehvani. Ihan kauheeta. Välillä poistan karvat jollain veetin suihkussa käytettävällä voiteella plus sillä pesusienellä tai sitten veet bikini kit tuotteella, tai sitten ihan höylällä. Mutta usein tulos on ihanan punainen ja karvatupet tulehtuvat ja parin päivän päästä punaisuudesta kasvaa jo ihanan tumma sänki. Minäkään en ole kovin tummahiuksinen, mutta välillä menee hermot kun esim. binikirajasta tai siitä pehvasta ei saa millään karvatonta ja siistiä ja ei punaista ja näppyistä. Vahaaminenkin ärsyttää ihoa niin ihanasti ja se sattuu, ja vaikkapa pakaroita olisi vähän hankala vahata.
Niin enpä tiedä. Itsekin olen ihan avuton karvoineni. Noloa, kun ei voi pitää kesälläkään pikku bikinihousuja, kun bikinirajaa ei oikeasti saa siistiksi. Niin ja takareidet ovat sitten pilkulliset... - Anonyymi
Minun mielestä on seksikästä kun naisella on takareidet karvaiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678