Blutengel

heips! tutustun parasta aikaa Blutengeliin ja nyt kaipaisin lisää saman tyylisiä bändejä. kertokaas rakkaat ihmiset saman tyylisiä bändejä.

kiitokset jo etukäteen.
7550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...tyylisiä bändejä on ainakin Terminal Choice,joka on myös siis Chris Pohlin toinen bändi.Lisäksi Chris Pohlilla on sivuprojekteina ainakin seuraavat:Seelenkrank,Tumor,Pain of Progress...Minäkin olen ollut ihastunut Blutengelin musiikkiin noin vuoden verran,ja nyt olen löytänyt nämä muut Chris Pohlin bändit...Sitten on tietenkin olemassa myös L'Ame Immortelle,en nyt menisi suoraan samantyyliseksi musiikiksi sanomaan,mutta ainakin muistuttaa jossain määrin Blutengelin musiikkia...

Äänestä
  • Itsekkin rupesin kuuntelemaan Blutengeliä .. Eikös tuo ole ihan Goottia? Vaiko.. Siltä vähän vaikuttaa.. :) En itse osaa sanoa.. Mikä on heviä ym.. :P

    Hyvää musiikkia.. Omasta mielestäni! :)

    Äänestä

  • Joku.. kirjoitti:

    Itsekkin rupesin kuuntelemaan Blutengeliä .. Eikös tuo ole ihan Goottia? Vaiko.. Siltä vähän vaikuttaa.. :) En itse osaa sanoa.. Mikä on heviä ym.. :P

    Hyvää musiikkia.. Omasta mielestäni! :)

    kyllä silti luulisi goottielectron hevistä erottavan :P

    Äänestä

  • Joku.. kirjoitti:

    Itsekkin rupesin kuuntelemaan Blutengeliä .. Eikös tuo ole ihan Goottia? Vaiko.. Siltä vähän vaikuttaa.. :) En itse osaa sanoa.. Mikä on heviä ym.. :P

    Hyvää musiikkia.. Omasta mielestäni! :)

    se on hyvä!

    Äänestä

The Birthday massacre, SPF1000 ja Zeromancer tulevat mieleen vaikkeivat tietenkään aivan täysin samanlaisia olekkaan.

Äänestä

Bändi, teiniX gootit....

Äänestä
  • Joo satunpahan näkemään tämän viestin ja sanon nyt sitten pari bändi jotka ovat :Wumpscut:,Assemblage 23,Combichrist,Tristesse De La Lune,Umbra et Imago,Velvet Acid Christ Nää on ainakin omasta mielestäni hyviä ja AIKA Blutengelin tapaisia ainiin ja sitten on vielä Nosferatu mut se on suurimmaksi osaksi industriali jumputusta tai miten sen sanoo :'D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

heips! tutustun parasta aikaa Blutengeliin ja nyt kaipaisin lisää saman tyylisiä bändejä. kertokaas rakkaat ihmiset saman tyylisiä bändejä.

kiitokset jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu