Pitkämäki 94.32 kultaa
Karjalainen 81.92 kultaa
Tiisanoja 20.69 ronssi
Frösen 230 ronssi
2kultaa-0hopeaa-2pronssia
5
392
Vastaukset
- realistista..
mutta valko-venäjän pojat heittää pari kolme metriä pitemälle moukaria
- kuule vittu
saatanan toiveajattelija!!
- QwErTyMaN
No Pitkämäki on ainoa realistinen toive.
Jos onnistuu suorituksessaan tuo mitallin, muuta suomeen ei sieltä tulekkaan, no ehkä paha mieli. - ei Pitkämäenkään
QwErTyMaN kirjoitti:
No Pitkämäki on ainoa realistinen toive.
Jos onnistuu suorituksessaan tuo mitallin, muuta suomeen ei sieltä tulekkaan, no ehkä paha mieli.tarvi, eikä pysty ysinelosta heittään! :) Pitkämäki tuo joko kultaa tai hopeaa, mutta se, että Karjalainen heittäisi melkein 82 metriin, vaikka ei oo tänä, eikä viime vuonna heittäny edes 80 metriä, niin aika epätoivoinen veikkaus. Niin ja sitten Frösen; 230, ei jumalauta. Tiisanoja voi kauden parhaallaan työntää johonkin tonne päälle 20 ja puolen metrin, mutta eipä sekään taida mitaliin riittää.
- Ahhhh
mutta joensuun katajan keskisalon jukka tempaisee pronssia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1185763Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933833SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1273139Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3452911"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1401971Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti181916Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6961877Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4881479Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261471Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2291171