Nyt kun autogrilli on sulkenut ovensa niin mistä saa parhaat grillimuonat? Siellä oli suuret ja hyvät annokset kohtuu hintaan! Mistä saa suuret annokset? Nuo Mäkkärit ja Heset on täysin naurettavia annoksineen! On pieni lättänä hampurilainen ja muutama ranskis ristissä söpössä pikku pussukassa! Ei kiitos sellaisia vaan kunnon ateria jolla lähtee nälkä mieheltäkin!
Grilli safkat?
Utelias
103951
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mahtava henkilökunta ja herkulliset makkarat talon sinapilla.Ainoa miinus sisäänpääsy, muista varata Hovimestarilta.
Vieläkö se taksiaseman grilli on hengissä, Örnikö sen nimi nyt on? Olen kuullut että siellä olisi ihan kunnon annoksia, tosin en ole itse käynyt. Vai onko vanhaa tietoa minulla?
kun se oli hengissä...mites on tuon torikeitaan grillin laita? Onko annokset tuhteja? Kebab annokset ainakin on siellä aivan olemattomia...se Lordin kebab oli myös pienen pieni ja sikakallis mutta grillisafkaa ei ole siitä tullut ostettua!
Alakunnas vaiko Poromiehentien autogrillikö lopettanut? Toinen on kuitenkin jäljellä ja Torikeidas. Örni on lopettanut vuosia sitten.
on pannu pillit pussiin...onkohan se nyt sitten tuolta poromiehentieltä!
Paistoivat aina ranskalaiset aivan älyttömän vanhassa rasvassa, siinä paikassa säästettiin liikaa ja sen kyllä huomas. Aina oli ranskalaiset tummia ja paskan makuisia, kerran ei ollu oikeeta pihviäkään tai sit se oli jotain todella vanhaa, maistu ihan jätteelle.Kerran pyysin dressinkiä paljon niin laitto yhen pikkulusikallisen, onneksi lopetti. Kannattaa kyllä suosia laatua, kuten mäkkarii!Mä olen valmis ainakin maksamaan laadusta ja tuoresita aineista.
"Kannattaa kyllä suosia laatua, kuten mäkkarii!"
Kuinka voit kuvitella, että puheenvuorosi otetaan vakavasti, jos laatusarakkeen kohdalla lukee:mäkkäri!
Jaag haar talat.
joo poromiehentien grilli joutu nähtävästi lopettamaan koska paikalle tulee kauppakeskuksen parkkipaikkoja tai jotain sellaista..
ei saa mistään pikaruokalasta! Kotiruoka kunniaan!
Eipä tuo grilliruokakaan nyt niin huonolaatuista ole jos on tuoreet ja hyvät raaka-aineet, pyytää hampparinkin ilman majoneeesia niin siinä on jopa suht vähärasvainen ruoka. Pihveistäkin tuo rasva valuu paistettaessa kiltisti rasvakouruun.