Kesäseura 14

Kataja

Heleää aamupäivää!

Tässä lomaa viettelen ja lähden Tallinnaan keskiviikkona. Ei välttämättä paino putoa, mutta täytyy lomalla jotakin puuhata. Jos juhannuksena 2007 painoni alkaisi 7:llä. Siihen kyllä pyrin, on pitkä talvi opetella syömään oikein. Painoasiaan palaan ensi viikolla.

Missä tytöt? Tulkaa mukaan talkoisiin!

2

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siiri..

      Moikka pitkästä aikaan.. On toi kesä vienyt vähän mennessään. Huomenna aloitan taas kerran kunnolla. Asetin tavoiteeksi marraskuun alun, kun palaan takaisin työelämään niin silloin pitää painon olla alle 75 kilon..
      Olen ollut niin laiska, että en ole liikkunut oikeestaan yhtään, joten nyt on pakko alkaa tekemään asiolle taas jotakin..
      Mitenkäs teillä menee? Katajako täällä yksin vain kirjoittelee.. Missä mandy on??

      • Kataja

        kirjoittelee. Minä kyllä kaipailinkin kavereita, kun minä aion tosissani olla hoikka jo ensi kesänä. Ei tämä viikko vielä siltä näytä, kun kävin Tallinnassa irrottelemassa ja eräillä synttäreillä perjantaina.

        Mutta, nyt alkaa työt ja ankara talvi sekä töissä että laihdutuksessa. Lokakuussa seuraava loma.

        Marjoja on pakastin täynnä ja niitä maitorahkaan, sekä leseitä vielä joukkoon. Liian tiheät ruokailut olen kuitannut osan hedelmillä ja osan kasviksilla sekä marjoilla ilman sokeria. Kolme ateriaa kuitenkin syön joltisenkin oikein. Se tässä lomalla, jotain juomaa sieltä ja täältä, terassia ym.

        Vain aletaanpa taas, porukalla kirjoittelemaan. Jonain päivänä on tuloksiakin ilmoittaa. Huomenna laitetaan uusi ketju ja siihen taas kirjoitellaan miltä tuntuu.

        Keveitä kesäpäiviä toivottaa Katis kaikille keventäjille!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      118
      2772
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      24
      1761
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1744
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      272
      1638
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      16
      1600
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      28
      1291
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      28
      1174
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      97
      1098
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1082
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1042
    Aihe