Uskomattoman todellisia unia sitä voi nähdäkin! Edellisenä yönä yritin ex-miesystävän kanssa selvittää uuden yrityksen mahdollisuutta, mitä hieman hankaloitti molempien nykyiset liitot lapsineen jne... Herätessä oli hassu olo; toisaalta oli helpotus todeta nähneensä vain unta, toisaalta tuli suuri kaipaus ex:n kanssa vietettyihin todellisiin hetkiin... Että kyllä se vanha suola aina välillä janottaa, onneksi unissa pääsee kenenkään huomaamatta sitä hieman maistamaan...=)
Vanha heila unissani...
Unikaveri
31101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
täällä. seurustelen, mutta ollaan pidetty yhteyttä exän kanssa. paitsi että exä on ajatuksissa joskus päivällä niin joskus myös yöllä unessa. unissa näen tottakai vain ex-miehen parhaita puolia ja herätessä huomaan jollain tapaa ikävöiväni häntä. outoa, mutta toisaalta on hienoa pitää itsellä tällainen muisto ihanasta ihmisestä "mielikuvituskaverina".
Olla ainut
Erosta on jo 5 vuotta, ei pidetä juurikaan yhteyttä exän kanssa. Päivisin ei minkäänlaisia ajatuksia tai tunteita. Jestas millaisia unia voi nähdä exästä ja niin todentuntuisia. Aamuisin lähinnä vituttaa, kun se työllä ja vaivalla työnnetty tuska pulpahtaa pintaan ja ne kaipaukset. Kuitenkin tällä hetkellä onnillinen nykyisen miehen kanssa ja kaikki menee hienosti.
Minulla ainakin tuollaiset unet pilaa päivän!!