Rasittaako hiuksia, jos kiertää ne lähes joka yöksi rullille? Omistan pitkät hiukset jotka eivät ole kiharat, mutta eivät kunnolla suoratkaan, muutama taipuisa suortuva löytyy. Haluaisin jotain volyymia hiuksiini, mutta joka aamu ei jaksaisi föönata eikä se olisi hyväksikään.
Ajattelin kokeilla paplareita, isohkoja rullia, mutta alkaako hiukset esim. katkeilla jos niitä jatkuvasti kiertää rullille?
Ajattelin kokeilla paplareita, isohkoja rullia, mutta alkaako hiukset esim. katkeilla jos niitä jatkuvasti kiertää rullille?
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun käyttää joka aamu kiharrinta ym. Laita semmoisilla vaahtomuovirullilla
Miten voi olla parempi, jos käyttää joka aamu kiharrinta? Eikös siinä hiukset kuivu ja rasitu pahasti??
tekemään ranskanletti itsellesi, tee illalla kosteaan tukkaan,ota aamulla auki, laita lakkaa ja vot.sulla on kiharat.
Mutta haluaisin enemmän latvoja kihariksi ja hiuksia muuten kuohkeammiksi. Se ei oikein ranskanletillä onnistu. Muuten hyvä vinkki, kiitos.
Eivät haittaa nukkuessa eikä kai ihan kauheesti rasita. Käytän itse pinnejä mutta myös folio- tai talouspaperisuikulat käy. Mitä suuremmalle rullalle rullaa, sen isompi kihara :)