1997 transportteri ei mennyt katsastuksesa läpi. Hylkäyssyy oli ettei kojelaudassa oleva airbag-merkin alla oleva valo syty. Kuljetin auton korjaamolla ja hän kehotti etsimään valosarjaa hajottamolta (korjaamolla niin kiire etteivät ehdi itse metsästämään). Paikalliset hajottamot Satakunnassa on jo soittanut läpi enkä tiedä millä varaosan nimella netistä hakisin. Onko kellään vinkkiä?
Vastaukset 3
- jepjees
En suosittele tätä konstia mutta itse tein omaan autooni X pomppasi samasta syystä vika ilmeisesti airbagissa? Korjaus arvio melkein auton arvo.. niinpä omin pikku kätösin kytkin airbagin valon öljynpainevalon piuhaan ja vot valo palaa ja sammuu...ja leima tuli.
- minitida
...siihen lamppu
- soikonen
Katsastus hylätty,mitä vika,turvatyyny,merkkivlon mukaan ei edmerkkivalo ei toimiellytyksiä toimia,missä saa Helsingissa korjaata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l285967Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni57769- 67681
- 59655
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et36609- 52574
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33536- 41526
- 48487
- 40485