mononen sanoo olevansa koira. mä ku luulin sitä
ihmiseksi mutta erehtyväisiä me ihmiset ollaan.
sit se on viälä nälkänen. laittakaa nyt pari
banaania sille ullevin roskikseen,niin saa mennä tonkimaan roskiksesta.
on se aika superkoira jos 5.70m ylittää kisassa.
mononen on koira
tiätsä hei koistinen
3
431
Vastaukset
- yåå
Katsotaan, onko Monosella munaa vai pitäisikö sanoa Molonen? ;D tippuu...suomalaisen hermot eivät pidä, jos täytyy mainita yks suomalaisen jolla olis edes vähänkin hermosoluja niin se on kylläkin Evilä, mut jätkä valitettavasti pois pelistä. Juuri väärään aikaan!
- :PPP
Jukka Keskisaloa!
- yåå
:PPP kirjoitti:
Jukka Keskisaloa!
Sanoin että jos täytyy mainita YKSI. Evilällä on kyllä rautaiset hermot ja niin on myös Keskisalolla ja varmasti niilläkin, jotka pystyvät samaan kuin viimeksi mainitut hemmot.. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?473078Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n422280Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari622189Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa952077Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh631794Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä181734Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr751543Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http461328Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1371277Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1661054