kinasimme naiseni kanssa että kun orgasmi saadaan niin väkisinkin tulee naisesta jokin ääni vaikka yrittäisi olla kuinka hiljaa siis ku pidättää ääntä ni jonkinmoinen voihkaus tulee? naiseni ei ole sitä saanut ni voisitteko kertoo minkälainen se on? miltä tuntuu ja...? mitä ajattelette silloin? vaikuttaako lapsen saaminen vaginan herkkyyteen? kiitokset asiallisista vastauksista!
naiset kertoisitteko....
eikka epätietoinen
4764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tuollaista. Kun kasvatte..niin ei tarvi enää kysellä. Kyllä sen näkee ja kuulee;)
Ei välttämättä, orgasmin voi saada vaikka naama täysin peruslukemilla ja ilman pienintäkään pihausta.
Toisaalta vaginan herkkyydellä ei ole välttämättä mitään tekemistä orgasmin kanssa.
syke nousee niin kovin että hengitystahti tihenee, eikä sitä huohotusta kyllä pysty pidättelemään...Kuulostaa lähes hyperventiloinnilta, vaikka hiljaa yrittäisi ollakin! ;) Sitä tunnetta ei osaa oikein ees sanoin kuvata...se on sellanen aalto joka lähtee alapäästä ja menee koko vartalon läpi päähän asti, vähän niinkuin taju lähtisi...siinä tilassa ei ajattele mitään, on kuin transsissa! :)
Nuorempana en uskaltanut olla kovin "vapautunut " orgasmin saannissa. Kyllä sen hengityksestä silloinkin varmasti huomasi ja vaginan supisteluista, mutta nykyään kyllä uskallan ilmaista iahn vapautuneesti saadessani..