Miten on? Pitäiskö ennen baarinlähtöä tarkistaa se oma peba, miehet?
Ihan vaan kuriositeettina haluun tarkistaa miten miehet suhtautuu omaan kehoonsa...
Miehen peffan sheivausta:
http://www.youtube.com/watch?v=L23kv72caZo&mode=related&search=chest clipping shaving manscaping
Ihan vaan kuriositeettina haluun tarkistaa miten miehet suhtautuu omaan kehoonsa...
Miehen peffan sheivausta:
http://www.youtube.com/watch?v=L23kv72caZo&mode=related&search=chest clipping shaving manscaping
Vastaukset 10
Vanhimmat
No tuleehan sitä sormilla pahimmat rekkamiehen marjat poimittua pois ku hinkkaavat muute ikävästi kylillä, juu..
Ei mitään tarvetta sheivaukseen :)
Meikäläisen baby-butt ei karvaa kasva.
tulossa nuolaseen vai???
ihan vaan kyselen mielenkiinnosta.....
Vai kaks?
Miltä nyt karvaton Kolli näyttäisi? Jos en kelpaa karvaisena, niin antaa olla sitten. Pari kesää sitten erehdyin sheivaamaan alapääni posliiniksi ja kutina oli seuraavina päivinä niin karsea, ettei mitään rajaa. Teki melkein mieli leikata pallit irti.
Varsin tavallinen ilmiö kollien keskuudessa. Olisit antanut mennä vaan.
Juu tämäs on semmoinen vissiin amerikkalainen video. Niillä on kyllä kammo kaikenlaisia karvoja kohtaan.
Itse olin Kaliforniassa 70-luv. lopulla enkä silloin muista, että Suomessa niin paniikinomaisesti olisivat nuoret neitoset kainaloitaan ja sääriään ajelleet. Nythän tämä karvattomuus on jo saanut aikamoiset mittasuhteet sekä naisilla että ehkä miehilläkin.
Tuossa on kyllä jatkoa kaikkien miehen ruumiinosien karvojen ajelulle. Ihmettelin vaan, että millanes mies semmoista tekee.
...vai että Kollikin on koittanut! :D Kyllä sinä mulle karvaisena kelpaisit. Jotenkin tuntuu, että miehen kuuluukin olla karvainen sieltä sun täältä.
Kiva että karvainen kolli vielä kelpaa suomalaisille naisille noin yleisemminkin. Luulin jo, että tähän mennessä kohdalleni on onnellisesti sattunut pelkkiä pervoja.
Ei sitä sheivaamistakaan kukaan minulta vaatinut, vaan ihan uteliaisuuttani kokeilin - ja kokeiluksi jäi!
Antaa jenkkien pitää luonnottomat villityksensä ja luotetaan me täällä Suomessa ylpeinä metsäläiseen alkuvoimaamme ja luonnollisuuteemme.
Itse asiassa viimeksi tänään pankkiautomaatilla edessäni jonotti shortseihin pukeutunut mies (mikä lie ulkomaan pelle ;)), joka oli sheivannut säärikarvansa ja kyllä se jotenkin friikiltä näytti.
Näyttää siltä, että semmoiset naisetkin jotka ei ajele esim. kainalokarvojaan ovatäärimmäisen seksikkäitä.
Olisko tää karvattomuuden ja laihuuden/lihaksikkuuden huippu jo saavutettu?
Miehessä pitää olla karvoja eikä mitään haivenia, perkule puuhelmet vielä kaulaan tuollekin neidille niin menee täydestä trendipellestä..!!