mitä te tälläkin hetkellä ajattelette meistä miehistä..elikkä että me ollaan täysin perseestä.
Sanokaa naiset ääneen ja
suoraan se
231617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
...olla vaikea synnytys. Vieläkin on kamala karvapehku suun ympärillä.
niin naiset ku miehetki :) !!!
Varmasti siihen on joku syy, jos olet tuommoiseen törmänny.Missäköhän vika?
kirjoituksesi ajattelen että onpa sinulla huono itsetunto tai muuten vaan vituttaa.
Mutta yleisesti; pidän miehistä!
mutta vaihtelunhalu naisten suhteen on se piiiitkä miinus heissä.
mut oonko mä poikkeus? Mun mielestä jos on hyvän kanssa niin miks hitossa pitäis vaihtaa? Ihmiset ja eläimet kuuluu niihin joita mä en haluais vaihtaa. Kaiken muun suhteen riippuu asiasta. Työpaikkaa voi olla joskus kiva vaihtaa, autoa vaihtaa, sohvakaluston voi vaihtaa.....mitä vaan mutta ei eläimiä eikä ihmisiä. Johtuukohan se siitä että mä kiinnyn ihmisiin ja eläimiin koko sydämellä?
on. Vai oletko ollut vasta vähän aikaa suhteessa? Kysytään uudestaan sitten kymmenen vuoden kuluttua... ;)
mutta vieraissa ois kuitenkin mukava käydä "virkistymässä"?
Ei kiinnosta vieraat. Mä kuulun ryhmään omistautuvat ihmiset eli jos joku on päässyt riittävän lähelle, mä rakastan häntä niin mä omistaudun hänelle kokonaan. Ei siinä vieraita tarvita. Virkistymispuolen mulla hoitaa mielenkiintoiset harrastukset jossa saa pohtia ongelmiin ratkaisuja ym. ja oppia uutta.
..en pidä, että miehet puhuvat naisten puolesta.
No en osaa sanoa mitä teistä pitäisi ajatella...olkaa täysin perseestä, jos huvittaa.
ole juuri päinvastoin, eli naiset puhuvat miesten puolesta... Ainakin täällä miesten logiikassa tähän törmää jatkuvasti. Kiva kuitenkin että naiset jaksavat hämmästellä miesten yksinkertaista logiikkaa ;)
oikeastaan ajattele miehistä ylipäätään yhtään mitään. Ajattelen vain yhtä tiettyä miestä ja ajatukseni ovat erittäin lämpöisiä =)
epäluotettavia. Muuten heissä ei ole mitään vikaa.
Kyllähän naiset suoraa sanovat, että olemme sikoja. Mutta miehelle on hyvä asia, että naiset rakastavat eläimiä :)
... ja älykäs eläin. Kukapa ei haluaisi siistiä ja älykästä miestä ? Tai no, ei sillä siisteydellä niin väliä.
Ja sanontakin kertoo miksi pienet pojat ovat niin kerrrtakaikkisen ihastuttavia eli "nätti kuin sika pienenä".
Röhkien eteenpäin !!
sielt .. en mie kehtoo sannoo ees tuota sannaa ..:) mut sen verran, et ette kuitenkaan sielt .. vuan siit toisest "aukost" .. mut sieltäs myö kaikki tullahan .. :D
mie sanon suoraan et miehet on meidän otusten mielest .. tai ainaski minun mielest ...suola ja sokeri :))
vallanhaluisia, mustasukkaisia, pettyneitä, arvostelevia, pahantuulisia, vaativia, tyytymättömiä, äreitä, vihaisia, ärsyttäviä, riitaa haastavia, masentuneita, levottomia, aggressiivisia, kilpailuhenkisiä, heikkoja, aliarvostavia, itsekkäitä, loisia, riettaita, takertuvia, pakenevia, naista väheksyviä, himokkaita, vältteleviä, uskottomia, sulkeutuneita, perverssejä, kateellisia, pelkureita, ylimielisiä, ahdistelevia jne.
katkera miehiin pettynyt akka!Vain sellasen suusta voi tommosta tekstiä oottaa ja noi ei edes pidä kaikkien miesten kohdalla paikkansa mut naisista on helvetin kiva haukkua kaikki kun osa tekee jotain pahaa.
ukko. Ei ole akan sanomaa.
vaan omasta puolestas. Turhaa kaikki on syytellä jos sä oot tollanen paskamainen.
uskoo miehistä aina hyvää. Ajatteleppa niitä lukemattomia naisia, jotka sietävät renttumiehiään vuodesta toiseen. Vaikka nainen toki näkee ja ymmärtää, millainen mies on, silti hän jaksaa uskoa ja toivoa parempaa.
Lue tämänkin palstan naisten kysymyksiä miehistä: eivätkö ne ole aika naiiveja ja hyväuskoisia?
koska olen nainen. Mutta miehen olen kuullut puhuvan siitä, millaisia miehet ovat.
on kaikkea muuta kuin paskamainen itse. Mutta hän kertoi olleensa tuollainen paska aiemmin, eikä edes ollut tajunnut sitä itse.