KEPUlaisia kärähti tukiaishuijauksista

Suomessa maataloustukiaisten valvonta on selvästi ollut liian lepsua. Yksi sun toinen maajussi on nostellut tukiaisia enemmän kuin laki sallii.

Viimeksi kärähtivät kanaloita pitävät KEPUlaiset maatalous"yrittäjät".

Maataloustukiaisten valvontaa on tehostettava voimakkaasti. Tarkastajille on annettava valtuudet tulla mihin tahansa maatalous"yrittäjien" tiloihin mihin aikaan tahansa ja ennalta ilmoittamatta. Vaikka tarkastuksista syntyy kustannuksia, ne maksavat itsensä nopeasti takaisin säästyneiden veroeurojen muodossa.

Kummallisinta on, että useampikin KEPUedustaja julkisesti puolusteli näitä huijauksia ja sanoi ettei huijattuja rahoja pidä maksaa takaisin.

KEPU PETTÄÄ AINA!

2

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • josef-stalin

      ja yhteiskunnan loisia

    • Akkre

      Mistä tiedät ko. ihmisten puoluekannan ? Onko tuomiot jo annettu , ja paljonko tuli ? Kuinka paljon on yks sun toinen ? Mistä tilastoista nämä tukiaishuijaukset ovat todennettavissa ?

      Kun tarkastuksista syntyy kustannuksia, niin paljonko ne ovat, ja kuinka paljon saadaan takaisin ?

      Tarkastajille on annettava valtuudet tulla mihin aikaan tahansa ja ennalta ilmoittamatta muistuttaa neuvostoliittolaista kulakkivainoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      40
      3804
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      100
      1799
    3. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      1687
    4. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1645
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1391
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      32
      1308
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      304
      1194
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1155
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1062
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1021
    Aihe