Löytyykö kaapistasi mieleiset mutta liian pienet liivit?
Auttaisiko pari senttiä ympärysmitassa lisää asiaa?
Huuda itsellesi lisäkappale, jolla voit kasvattaa liiviesi ympärysmittaa noin neljästä
sentistä aina noin kahdeksaan senttiä.
Ompelutaitoinen voi tätä pienentääkin.
Todella mieletön keksintö, jolla hoitaa tilapäisten tai pysyvämpien painonnousujen
aiheuttamat ympärysmittamuutokset, raskausajan mittamuutokset jne.
Ja kaikkihan me tiedetään, että rintsikathan tunnetusti kutistuvat kaapissakin Ihan itsekseen
*******************************
Niin ja lisäsin taas liivejä...
*******************************
http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?seller=emma64&status=N&order=C&start=0&num=50&cat=%&lcat=X
Liian pienet rintsikat?
7
982
Vastaukset
- järkeä
Liivien pitää olla istuvat, että tuntuu ja näyttää hyvältä. Liivikauppaan vaan sovittamaan oikean kokoiset liivit. Se antaa ryhtiä ja kauneutta täyteläiseen vartaloon. Rinnat muuttuvat myös painon vaihteluissa! Pelkän ympärysmitan pidentämisellä tekee karhunpalveluksen itselleen.
Jos kaipaa lisämittaa liivien ympärykseen, kannattaa ottaa vaikka vanhoista liiveistä jatkopala. Ei maksa mitään. Ei viitsitä olla uusavuttomia, että kaikki on oltava valmiina :)- miramaxi
jos kerran on hyvät liivit ja muuten menisi päälle, niin miksi ihmeessä heittää turhina pois? Toki jos uusia ostaa niin kannattaa santsata ja ostaa istuvat.
Ja ikävä kyllä, itse olen ainakin ihan käsi kaiken maailman käsitöissä.... Itse ostin tuollaisen raskaana ollessani ja kyllä se minusta ainakin kannatti. Kaikilla kun ei ole ompelukoneita eikä rahaakaan tuhottomasti.,,,
- ???
Eli osaako joku kertoa miten saisi järkevästi pienennettyä rintsikoiden ympärysmittaa? Kestääkö se pitsi tms. jos sen hakaskappaleen vaan ompelee uudestaan kiinni siihen kun on välistä napsassu pois? Vai pitäiskö yrittää kainaloista vai mitä? Osaan kyllä ommella enkä ole uusavuton mutta mietin vaan että onko joku kokeillu tällasta ja onko onnistunu. Mulla kun on parit tosi ihanat rintsikat, missä vaan on se rinnanympärys liian iso enkä millään raaski heittää pois kun on muuten niin hyvät ja tukevat ja kauniit...
- Pau85la
Mutta se lienee riippuu vähän liivityypistä ja kankaasta, mistä kohtaa on järkevintä
- Paksukainen kuntosalilla
Minä joudun ostamaan urheiluliiveihin jatkopalat, koska niiden ympärysmitta loppuu 90 senttiin. Tarviten 95-senttiset. Kuppikokoni on DD/E, mutta niitäkin on tosi vaikea löytää.
Sokos ja Stockmann myyvät ei-oota, samoin urheiluliikkeet, joissa muutenkin suunnilleen naureskellaan, kun kysyn isokokoisia urheiluvaatteita. Lenkkarit, aerobictossut ja jumppapallon olen niistä saanut. - kyllä..
Jos pääsee lihomaan, kasvaa yleensä myös kuppikoko, ainakin minulla. Joten mitkään jatkopalat ei paljoakaan auta. Mulla on lähinnä ongelma juuri tuo kuppikoko. Se on G ja ympärysmitta 80. Joten aika hankalaa on löytää oikeankokoisia liivejä, kun tuolla kuppikoolla ympärysmitat pakkaa olla vähintään 90..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263224Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122369Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.762262Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1052001Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761643Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥451499Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta221406Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1201170
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126