hei jos on raskaana

172/80 ja raskaus aika loppuvaiheessa jo niin onko nainen lihavan näköinen jos painaa näin paljon??? peili vääristää ja haluisin tietää näytänkö kauheelta läskiltä??!!??
111061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

on vielä tulossa äitikin.Aika kamalaa.

Äänestä
  • Siis mitä niillä mitoilla on tekemistä sen kanssa miltä näyttää. Jos näyttää läskiltä sitten näyttää. Jos ei niin sitten ei.

    Naurattaa ajatellakin että joku mittanauhan kanssa kotona mittailee ja sitten niiden mittausnumeroiden perusteella pohtii, olenkohan nyt läski! ROFL!

    Ihan samaa kastia kuin nämä hei olen 198/200/99 olenko hyvä? Niin mitäköhän helvettiä niistä numeroista on tarkoitus nähdä. Tuollaiset numerot ovat tärkeitä jos on ostamassa itselleen mittatilauspukua mutta ei ne kyllä ihmisen oikeasta ulkonäöstä tai luonteesta mitään kerro. Eli siitä millainen ihminen todella on.

    Ihan samoilla numeroilla toinen voi olla unelma ja toinen hirvitys. Ei se niistä numeroista näy. Koittakaa käyttää silmiänne noin aluksi!

    Äänestä

eiköhän sitä raskaana saa olla ihan niin pyöreä kuin mahdollista! Lapsi tarvitsee ravintoa, eikä raskausaika ole mikään aika pohtia "liikakiloja"!! Aivan älytön kysymys!
NIitä ehtii sitten kyllä pohtimaan raskauden jälkeenkin ihan tarpeeksi!

..provona viesti kyllä toimii ihan ookoosti ehkäpä.. :)

Äänestä

jännä ettei sulle tullut enempää painoa,
taisit olla alipainoinen ;D Ennen Raskautta ;D

Äänestä

ehdottomasti tolle naisen logiikka palstalle. Napakymppi.

Äänestä
  • vitsiä OLE ;D

    Äänestä

KESKITY SIIHEN VAUVAAN ÄLÄKÄ MÖLÖÄ TYHJÄSTÄ!!

Äänestä

No kropasta ei satu olemaan profiilissa kuvaa, mutta ei kovin montaa senttiä ja kiloa omat mitat noista heitä!! Enkä mielestäni ole mikään valas ;D

Äänestä

Jos ihan objektiivisesti katsotaan, niin jokainen raskaana oleva nainen muistuttaa jotain hylkeen ja lehmän risteytystä. Asia ei kuitenkaan ole niin yksioikoinen, koska raskauteen liittyy myös tunteita - jopa miehellä. Raskaana oleva nainen herättää miehestä riippuen suojeluhalua, himoa hellyyttä jne. Nuo tunteet eivät sinällään riipu siitä, onko naisella 10 kg ylipainoa vai ei.

Kyse on vähän samasta asiasta kuin naisen sukupuolielimen kohdalla. Ihan subjektiivisesti katsottuna se on ruma kuin piru. Siitä huolimatta miehet haluavat päästä siihen käsiksi ja jopa nuolla sitä.

Äänestä
  • Siis se pimpsa on objektiivisesti katsottuna ruma kuin piru...

    Äänestä

  • aina ihmettelen; miten helveTissä miehet voi alentuu moiseen ....... YÖK////

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ja mitat on kirjoitti:

172/80 ja raskaus aika loppuvaiheessa jo niin onko nainen lihavan näköinen jos painaa näin paljon??? peili vääristää ja haluisin tietää näytänkö kauheelta läskiltä??!!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu