HYVÄ Lordi!

Sviddu pääsi jo unohtumaan koko Lordi, kunnes kuuntelin äsken niiden Hallelujah biisin, YEAH! Suomi todellakin voitti mahdottoman :) EUROVIISUT! Tästä on muistutus taas ensi KEVÄÄNÄ!!! YEAAAAH!
4438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuulin sen live esityksenä eilen! Oli kyllä mahtava, eikä ihme että voittivat kaikki muut.

Äänestä

Vuosisadan limbo koko Loorti, valitettava tapaus myös musiikillisesti mutta ennenkaikkea ilmiönä. Todistaa vain aikamme vaikeuksia ja riivaajan voimia jotka on iskeneet tähänkin ryhmään.

Sääli niitä lapsia jotka tähänkin eksytykseen ja rumaan touhuun on haksahtaneet, aikuisista nyt puhumattakaan. Kauneuden ja hyvyyden arvojen taju on osasta kansaamme kadonnut. No, tästä ei hyvä seuraa.

Ilmiö kyllä menee ohi aikanaan ja aika piankin mutta säälittäviä tyyppejä nämä rumat ja pahanhenkiset hirviöt kaikkine ajatuksineen ja sanoineen sekä riivaavan musiikittomuuden kera. Tulessapahan varmaan palavat ja niin lienee oikein.

Äänestä
  • Suoraa bädin sivulta keväällä. Ei ole enää suoraa tällaisena sivuilla. Ei ole virallisen kielenkääntäjän kääntämä.
    LORDI
    LAULU
    Faktatiedot 0215
    1. edelläkävijä, epäpyhä väristysten yliherra
    2. kaikkien peljättävin khaani / kreivi nosferatu (Draculan tapainen "yön haamu", suom. huom.)/tuhannen suuruudenhullun äpärä
    3 biomekaaninen ihminen, torahampainen jättiläishirviö/hehkuvat punaiset silmät, pukeutunut biopanssariin
    4. hoitaa tietotekniikan, suuri hahmo helvetistä

    AMEN
    KITARAT
    Faktatiedot 0626
    1. Muinainen salamurhaaja
    2. Anubis (muinaisen Egyptin kuolleiden ja muumioiden jumala. suom.huom.) -dynastian hallitsija
    3. Muumioitu, silvottu, haudattu
    4. Elävä kuollut, pysäyttämätön kostaja
    5. Niin olkoon, se pitää tapahtuman

    KITA
    RUMMUT
    Faktatiedot 0123
    1. Ihmispeto ulkoavaruudesta
    2. Kauhun leuat
    3. Soturidemoni
    5. Saalistajan nussima

    AWA
    KOSKETINSOITIN
    Faktatiedot 0316
    1. Riivattu noita, naispiru
    2. Käärmeensilmäinen naishaamu, levoton sielu, vampyyri kreivitär
    3. Sieluhaamu, tunnetaan myös nimillä: aavenoita, neiti hulluus, kuningatar mielenvikaisuus
    4. "tietoisena olemisen" alku
    Teksti AWA:n mailissa: Rakkaat rokkifanit, OLKAA TIETOISIA! rakkaudella Awa

    OX
    BASSO
    Faktatiedot 0711
    1. Helvetinhärkä, sarvipää, tunnetaan myös sarvikallona
    2. Härkätaurus
    3. Kalmageddonin järjestyksen vanhin veli
    4. Smashquatch, tunnetaan myös jättivoimalana kavioilla

    Äänestä

Joo, mä ostin tänään tuon euroviisu-DVD:n!!! Vaikka maksaa noin 20e, suosittelen lämpimästi! Meinaan vaan, kun Suomi tuskin enää ikinä milloinkaan koskaan voittaa euroviisuja...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies. kirjoitti:

Sviddu pääsi jo unohtumaan koko Lordi, kunnes kuuntelin äsken niiden Hallelujah biisin, YEAH! Suomi todellakin voitti mahdottoman :) EUROVIISUT! Tästä on muistutus taas ensi KEVÄÄNÄ!!! YEAAAAH!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu