Mistä naisten

Miksi jokainen nainen hakee ilmoituksissaan miestä joka on:

Pitkä (Väh. 185cm)
Tumma
Varakas tai akateeminen

Eikö tuo kuulosta jotenkin pinnalliselta?

Jos mies tekee noin yksityiskohtaisen luettelon naisesta:

175cm min
hoikka
akateeminen

niin kyllä naiset nousevat takajaloilleen ja haukkuvat kaikki miehet täällä palstoilla.
81374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

monesti äärimmäisen pinnallisia.
Koittavat kaiken selittää vääräksi minkä miehet tekevät vain koska se ei palvele HEIDÄN etuaan.

Äänestä

olisi:
mies 40
yli 180cm
ei akateeminen

:))

Tavallinen, suomalainen perusmies kelpaa todella hyvin !!!

Äänestä

sentäs :D

Äänestä
  • Kyllä! Ihan jokainen!

    Äänestä

Naiset, yli 40 vuotiaat, valehtevat enemmmän kuin miehet, sen olen tullut surukseni toteamaan,eikä se ole mitään satunnaista, sanoisin, että 80% heistä, tapaamistani naisista, eikä heitä ole vain kymmenen, vaan hyvin moninkertainen lukumäärä.
Missä on he Suoraselkäiset Suomalaiset naiset,ei ainakaan treffipalstoilla.

Normaalissa elämässä joutuisi korvauksiin, jos
tuotteen laatu ei vastaa esitteen mukaisia ominaisuuksia.
Onko rakkauskin vain petosta?

Äänestä

Kuulostaa kyllä oudolta nuo vaatimukset, onko noilla asioilla nyt niin väliä...

Pietarin matkalla äijät kysyivät mutsiltani miesihannetta. Äiti siihen, että pitkä, komea ja tanssitaitoinen. Isä täyttää nuo kriteerit (180 cm on äitiin verrattuna pitkä). Äiti on akateemisesti koulutettu, isä ei.

Itse olen 155 cm ja mies 183 cm. Mies hyvännäköinen, keskiruskeat hiukset. Minä mustahiuksinen ja mustiinpukeutuva, lävistyksiä ja tatuointeja. Minä yliopisto- opiskelija, mies opinnot kesken jättänyt pienen firman IT- pomo.

Äänestä

Jos mies sattuu täyttämään nuo vaatimukset, niin sitten alkaa hillitön vikojen etsiminen. Etenkin jos mies on erittäin varakas ja erittäin akateeminen.

Joskus on tuollaisille tullut vastailtua ihan hupimielessä, kuullakseni minkälaisia kamalia vikoja minusta löytyy. Elämä on hauskaa, toisinaan. :-)

Äänestä

omaan ilmoitukseeni, että mies saisi olla alle 175, ei mikään rimpula tai lihaskimppu, mahaakin saa olla, ja mieluummin vaalea, akateemisuudesta en piittaa mutta jutella pitää osata muustakin kuin lätkästä ja edellispäivän krapulasta. t. yks vaalea akateeminen hoikka 170 senttinen ja ihan ok-näköinen nainen.että se siitä yleistyksestä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vaatimukset? kirjoitti:

Miksi jokainen nainen hakee ilmoituksissaan miestä joka on:

Pitkä (Väh. 185cm)
Tumma
Varakas tai akateeminen

Eikö tuo kuulosta jotenkin pinnalliselta?

Jos mies tekee noin yksityiskohtaisen luettelon naisesta:

175cm min
hoikka
akateeminen

niin kyllä naiset nousevat takajaloilleen ja haukkuvat kaikki miehet täällä palstoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu