Kyselisin että onko Tampereella mahdollista harrastaa koripalloa porukassa, jossa ei tarvitse osata valmiiksi mitään. Haluaisin aloittaa koripallon mutten ole koskaan lajia harrastanut ja ikää on jo 18 vuotta..
Kiitos etukäteen tiedoista.
Porukka "vanhalle" aloittelijalle
boom
2
457
Vastaukset
- kiisuska
olen aivan samlla asialla, helsingissä vaan. Jos muutat tänne perustetaan yhdessä joukkue parikymppisille aloittelijoille!
- Lissu...
Ei sitä korisjoukkuetta ihan noin helposti perusteta. Me tehtiin 3kk työ ja sen lisäks saimme seuran taaksemme. Salivuorot ja tuomarikulut ym... eivät ole kovin halpoja.
Me saimme kerättyä joukkueen vanhoista pelaajista ja muutamasta innokkaasta aloittelijasta. Kannattaa soitella seuroihin ja kysellä onko naistenjoukkueissa tilaa (alin divari mitä paikkakunnalla pelataan). Siitä se lähtee ja toivottavasti löytyy uusi harrastus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422712Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423402434- 352124
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471836- 241675
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251579- 441450
- 1001419
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391365- 361166