hyvästi jää se päättyi näin

missä laulussa lauletaan noin? ei ole mielestäni mikään uusi, voin olla väärässäkin..
2496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Päivät kuin unta

Äänestä

Arto Sotavallan suomennos ja esitys v. 1974.

Alunperin biisi on Jacques Brelin "Le Moribond" vuodelta 1961, josta tuli sittemmin maailmanhitti Terry Jacksin versiona "Seasons In The Sun" vähän ennen Arto Sotavallan versiota. Tuolla "Seasons In The Sun" sanoituksella biisin levytti kylläkin jo 1960-luvun alussa The Kingston Trio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

missä laulussa lauletaan noin? ei ole mielestäni mikään uusi, voin olla väärässäkin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu