pitäisi hankkia sellainen nenäpyykkipoika, jota taitouimareilla näkee. snorklaan uimalaseilla ilman maskia nääs.
saako niitä maakuntien urheilukaupoista tosta vaan, vai pitääkö tehä pitkä reissu sukellusliikkeeseen?
onko olemassa hyviä ja huonoja nenäklipsejä?
ja mikä on muuten tavaran oikea nimi?!
nenäklipsi?
5
2229
Vastaukset
- Sukeltaja_
Nenäklipsu ei ole ollenkaan sukeltajien homma vaan uimareiden. Niitä myydään esimerkiksi stockmannilla. jos oikeasti aiot snorklata syvemmälle kuin kahteen metriin, suosittelen hankkimaan oikean sukellusmaskin, jonka kanssa voit myös tasata paineen. Uimalaseja ei ole suunniteltu sukeltamista varten eivätkä ne siihen sovellu, usko pois.
- missä myydään?
haenpa ne sitten kaupasta pois. kiitos. en aiokaan sukeltaa kahteen metriin. eli uin turvallisesti 10 sentin syvyydessä kasvot vedessä.
- Allerkinen
Olet sinä aika tyhmä ?
Et ymmärtänyt asiaa edellinen kirjoitti ? Hän halusi tietää mistä nykyisin saa Uimareille tarkekoitettuja Nenäkipsijä nykyisin niitä mitä ennen sain ei saa enää mistään, ne ovat niitä pieniä muovisia joilla ei tee mitään.
Ps. ei stockmannikaan myy enää nenäklipsejä jos niitä sieltä lötää ne ovat samoja paskoja muovisija joilla eitee mitään. Nim - soomipoeka
Allerkinen kirjoitti:
Olet sinä aika tyhmä ?
Et ymmärtänyt asiaa edellinen kirjoitti ? Hän halusi tietää mistä nykyisin saa Uimareille tarkekoitettuja Nenäkipsijä nykyisin niitä mitä ennen sain ei saa enää mistään, ne ovat niitä pieniä muovisia joilla ei tee mitään.
Ps. ei stockmannikaan myy enää nenäklipsejä jos niitä sieltä lötää ne ovat samoja paskoja muovisija joilla eitee mitään. NimOpettelisit edes kirjoittamaan oikein. Tämä on sitä paitsi sukellusryhmä. Uimaripalsta on jossain muualla.
- Anteeksi kirjoitusv.
soomipoeka kirjoitti:
Opettelisit edes kirjoittamaan oikein. Tämä on sitä paitsi sukellusryhmä. Uimaripalsta on jossain muualla.
Et ymmärtänyt asiaa - edellinen kirjoitti ? Hän halusi tietää mistä nykyisin saa Uimareille tarkekoitettuja Nenäkipsejä nykyisin niitä mitä ennen sain ei saa enää mistään, ne ovat niitä pieniä muovisia joilla ei tee mitään.
Ps. ei Stockmanninkaan myy enää nenäkipsejä jos niitä sieltä löytää ne ovat samoja muovisija ja pinieniä jotka ei pysy nenässä.
Itse ostin aikoinaan Sukellustarvikeliikeestä tämän ainoan Neäklipsin joka minulla on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1433948Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3593064Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141998Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101705Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41139- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar68974Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23851- 71829
- 44794