Jos laihdutan -10 kiloa ja kun tulet takaisin olen kuin sinua ei olisikaan eli en soita sulle heti, kun astut taas suomen kamaralle niin otatko mut omaksesi, taas?
Toimisko?
aikaa on 5kk!
Toimisko?
aikaa on 5kk!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletko varma, että kymmenen kilon jälkeen et löytäisi jotakin parempaa ja mahdollisesti et halua häntä takaisin? Jos ei ole tyytyväinen itseensä, niin muutos kannattaa aina. Tsemppiä!
Viidessä kuukaudessa laihdut vaikka 20 kiloa, jos haluat, mutta sillä ei ole merkitystä muille kuin itsellesi. Unohda ääliökumppanisi ja keskity oman elämäsi kuntouttamiseen. Ei rakkaus kiloista riipu, eikä ulkonäöstä. Vanhuuskin ja sen tuoma "rumuus" meillä jokaisella edessä on, jollei sitä ennen kuolo korjaa. Unohda ulkonäkökeskeiset miehet! Jos muunlaisia ei löydy, ole yksin.
Itsetuntosi korjaat kuntoon itse, ei kukaan muu. Sitten kun exäsi tulee sinua takaisin pyytämään, älä suostu! Sano vaikka että parempia miehiä on jonoksi asti. Voisit vielä lisätä, että komeampia myös, niin tietää miltä se tuntuu.
Missä kohdassa aloittaja sanoo, että mies jätti hänet siksi, ettei aloittajan ulkonäkö kelpaisi ? Jospa syy oli ihan joku toinen ? Kuitenkin ehdit jo nimetä miehen ääliöksi (naisessahan ei voi olla vikaa, heh). Kertookohan viestisi enemmän omasta vihamielisyydestäsi yhtä sukupuolta kohtaan sekä ulkonäkökeskeisyydestäsi.
Onko pakko yrittää saada takaisin ihmistä jonka on jo kerran menettänyt syystä tai toisesta? Meinaan se voi tapahtua uudelleen tai sitten tämän henkilön eka päätös oli pysyvä. Laihduta vaan omaan tahtiisi itsesi vuoksi ja katseöe sitten uusia miehiä tai naisia.
lätkimään?
Niinsiis...homman nimi ei todellakaan ole näin yksinkertainen kuin on annettu nyt olettaa. Tavattiin n. kuukausi sitten ja homma ei lähtenyt käyntiin koska hän teki lähtöään komennukselleen. Tai niin hän väitti, että syy se. Muuten hän sanoi, että olen hyvännäköinen, älykäs, upeata seuraa, hauska, loistavaa seuraa sängyssä. Vitsailimme, että meneehän tämä kesäkissailuna puolin ja toisin. Mutta ihastuin häneen enemmän ku kesämiehenä. Hän laittoi homman jäihin vedoten, että liikaa alkaa olla tunteita ku kuitenkin lähtee niin ei järkee tämän enempiin.
HÄn siis lähti ja tulee takas n. 5 kk päästä.
Minä vaan mietin, että mitä voisin tehdä, että kun hän tulee takas, niin miten saada hänet varmimmin myös takas omaan elämään. Laihdutus nyt oli yks mikä tuli mieleen, ihan tosiaan itsenikin takia...mutta luulenpa, että kun olen hoikistunut hänen palatessaan...niin voisihan se vähän kirvoittaa homman uudelleen alkamista, vai mitä miehet mieltä? Ei ole mikään itsetuntokysymys sinänsä, sillä tiedän, että jos homma ei uudelleen käynnisty, niin syy ei ole kiloissani vaan joko hänen tunteissaan tai minun (nekin ehtinee tässä varmasti muuttua, kuka tietää), mutta jos ei muutu...niin voishan siitä pienestä painon pudotuksesta olla hyötyä tai yleisesti kaunistumisesta...älykkäämmäksi tai hauskemmaksi en osaa muuttua ;) tai voishan sitä yrittää... ja seksi sujui tosiaan ilman lisäoppia...sen paramiseen tarvittas vaan enään lisää yhteisiä öitä ... MULLA ON ISO IKÄVÄ!
ettei laihtuminen ja kaunistuminen ole synonyymejä. Monet miehet pitävät kurvikkaita naisia seksikkäimpinä. Laihduta vain jos sinusta itsestäsi siltä tuntuu.
Ohjeeni tuon miehen suhteen menee näin: älä vaan ala leikkiä välinpitämätöntä ! Nimittäin älykäs mies varmasti tajuaa viestisi niin, että et ole enää kiinnostunut ja jatkaa elämäänsä kenties ilman jo suunnittelemaansa lähestymisyritystä. Kerro hänelle suuria tunteita.
Aina on tietysti mahdollista, että mies ei ollut kuitenkaan sinusta kiinnostunut riittävästi (mutta halusi olla kohtelias), mutta paljonko sinulla on hävittävää jos otat asiasta selkoa ? Muistitko muuten itse olla kohtelias ja kertoa miehen hyviä puolia ? Jos et, niin hän varmasti kuvittelee, ettet hänestä juuri välitä (jos et mitään hyvää sanottavaa hänestä löydä).