Ei urheilua

Ihminen

Mielestäni Biljardi ei ole urheilua eikä varsinkaan kuntoilua. Biljardi on mielestäni lähinnä alkoholiongelmaisten baarikärpästen ajanvietepeli.

5

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Quik

      vähän sää oot tyhymä

    • aila

      Etpä näytä paljon asioista tietävän.Otapa vaikka
      Mika Immosesta selvää,kuinka paljon treenaa tai
      harjoittelee keskittymistä ym.ym. Tai mene joihinkin kisoihin seuraamaan,mitä tapahtuu.
      Oluen kanssa ei varmasti kisoissa pärjää,vaikka joskus voi pelatessaan ja harjoitellessaan tuopinkin kulauttaa ,kuten monet muutkin ihmiset tässä maassa tekevät.Sitä paitsi olut on paljon miedompi doping kuin mitä muissa urheilulajeissa käytetään.Ja seura on yleisemmin mukavampaa.Sinun kaltaisesi niuhot ovat asia erikseen.

    • bilis ballo

      syöksy betoniin

    • Tony

      jos baarissa seuraat kyseistä lajia, niin olen kanssasi samaa mieltä.

      Mutta itse 6 vuotta lajia harrastaneena tiedän, että pool on muutakin, kuin kännissä sohimista.

      1. en nyt suoranaisesti sitä urheiluksi kutsu, mutta hyvä yleiskunto on eduksi, kun kilpailee sm.- tasolla. Pelit alkavat yleensä lauantaina klo 10 ja päättyvät sunnuntaina. koko päivä salilla ja suurin osa ajasta menee pelin odotteluun. Väsymys tulee jossain vaiheessa väkisinkin, ja hyvä yleiskunto viivästyttää sitä ratkaisevasti.

      2. Biljardi on äly- ja taitopeli. Pään pitää kestää jännitystä, mikä on jokaisessa pelissä väistämättä mukana. Huolellinen venyttely ennen peliä rentouttaa lihakset ja lyönti lähtee helpommin, eikä kroppa tärise, jos joutuu venyttämään sen äärimmilleen.

      3. Itse otan olutta kun pelaan, mutta silloin on kyseessä huvipeli. Kun treenaan, niin olen tuikasti vesilinjalla.

      4. Sm- ja rankingkilpailuissa on ehdoton alkoholi- ja tupakointikielto pelialueella.

      5. Sm- kilpailujen pukeutumissääntö on:
      - mustat suorat housut
      - valkonen kauluspaita
      - musta liivi
      - solmuke tai solmio

      eli jos vertaat baarikärpästen peliin, niin sanotaan, että käy seuraamassa sm- tason kilpailuja, joita on helsingissä ja tampereella.

    • sooker

      no oon 12w ja pelaan bilistä enkää juo. ni miten sää siihe päädyit et sen on känniläiste peli??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      52
      3769
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      118
      2807
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      642
      2460
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      20
      2107
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      86
      2074
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      44
      1771
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1723
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1665
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      97
      1516
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1486
    Aihe