Totuus

Harri Pursiaista lainaten

"Päällekkäisten järjestelmien ylläpito on kallista. Oli siirtymäpäivä mikä tahansa, osa tv-katsojista jättää laitehankinnan joka tapauksessa viime tippaan".

Eli on aina olemassa känkkäränkkiä ja vastarannankiiskiä jotka vastustavat ihan siitä ilosta että kuulevat oman äänensä tai voivat lukea oman kirjoituksensa nettifoorumilta. Kukaan ei voi väittää, etteikö siirtymäaika olisi tarpeeksi pitkä. Ei kukaan.

2

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perus juntti

      vastustaa periaatteen vuoksi, milloin mistäkin kuten eu:hun liittyminen, samoin Natoon. Kaikki uudistukset ovat junttikansalle liikaa ja periaatteessa pitää vastustaa vaikka ei edes tiedä miksi ja mitä varten? On vain mahtavaa olla vastarannan kiiski ja olla eri mieltä mutta ei auta...osta digi tai myy telkkari pois.

    • Siirtymäajan idea pitäisi olla, että sinä aikana kuluttajat voisivat uusia televisionsa ja laitteistonsa normaalin syksin mukaan. Kaapeliin ei edes ole tullut digi-televisioita (Ne Äijälän mainitsemat kolme mallia eivät tee kesää).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      54
      2802
    2. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      195
      2755
    3. Järkyttävä hetki - Ellen Jokikunnas pöyristyy italialaisen lääkärin työstä

      Unelmia Italiassa -sarjassa ollaan Ellen Jokikunnaksen perheen kanssa Italiassa. Jokikunnas ja Rask ovat rempanneet kakk
      Tv-sarjat
      38
      2055
    4. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      117
      1543
    5. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      50
      1470
    6. Etkö voi antaa edes vihjettä mulle?

      Minkä vain me tiedettäisiin? Naiselta miehelle.
      Ikävä
      89
      1290
    7. Muistatko? Maisa Torppa jakso räjäytti Veitolan somen: "epäaitoa ja teeskentelyä"...

      Maisa Torppa täyttää tänään 35 vuotta, onnea! Maria Veitola vieraili Yökylässä-ohjelmassa aikansa kohujulkkis Maisa To
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1249
    8. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      35
      1217
    9. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      77
      1197
    10. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      50
      1036
    Aihe