Mielelläni ottaisin vastaan mielipiteitä yrityksestä SOL, tuntuu olevan negatiivista aika paljon niiden toiminta, mutta silti ovat napanneet/kalastelleet hyviä sopimuksia, asiallisia kommentteja kiitos.
(saa laittaa myös tietoa jos on yrityksestä: KH-kiinteistöpalvelut jotain sanottavaa, ja asiallisia kiitos)
(saa laittaa myös tietoa jos on yrityksestä: KH-kiinteistöpalvelut jotain sanottavaa, ja asiallisia kiitos)
Vastaukset 3
Vanhimmat
olin vakituisessa työsuhteessa ,mut kerran sairaana 3pv. heti loparit. toistamiseen olin hesassa kerroshoitajana, koulutus ja työkokemus on alalle.työ aika ja huoneitten määrä annettiin .meni yli ajan, tein kai liian tarkkaan.tuli haukut ajasta.tein nopeanpaa mut imuri rikki siivouspyyhkeet loppu eli milläs teet.lopuksi 5h palkka ei riitä menoihin eikä ilman taukoja jaksa hikipäässä juosta.joten vaihdoin paremille palkoille .
mutta täällä pohjoisessa mielestäni on toiminut hyvin.
Aikataulut ovat tietenkin kireät, mutta niinhän ne monella muullakin isolla firmalla.
Kyllä siivouksen taso on paljolti kiinni tekijästäkin. Jos on hälläväliä asenne jo töihin lähtiessään, niin tuskinpa se työssä muuttuu.
Meilläpäin on ainakin hyvin pelannut.
Työnlaatu on hyvin paljon kiinni työntekijän ammattitaidoista ja halusta tehdä.
Negatiivisia piirteitä on joka firmalla.
Hyvät työntekijät ovat kuitenkin siivousalallakin kiven alla. Usein he siirtyvät paremmin palkattuihin töihin.
Otin riskin ja vaihdoin työpaikkaa koska oli paremmat työajat, olen siis perheellinen. ei tosiaan kannata, se on pelkkää raadantaa minimi rahalla