Mitä mieltä lesboista?

Miehet: mitä mielikuvia teissä herättää lesbot ja lesbous? Inhottaako, onko täysin yhdentekevää vai..?

Jos joku tuttu nainen (vaikkapa perheenjäsen tai ystävä) paljastuu lesboksi, niin oliko se tuttavuus teidän puoleltanne sitte siinä?
9552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"mitä mielikuvia teissä herättää lesbot ja lesbous? Inhottaako, onko täysin yhdentekevää vai..?"
- Panisin, jos saisin.

"Jos joku tuttu nainen (vaikkapa perheenjäsen tai ystävä) paljastuu lesboksi, niin oliko se tuttavuus teidän puoleltanne sitte siinä?"
- Ei

Äänestä

Ei tuo herätä minussa mitään suurempia tunteita. Eihän se lesbous voi minun elämääni millään tavalla vaikuttaa.

Äänestä

lesboja tuttuja neljä kappaletta, eikä se muuten minua häiritse, mutta kun aina välillä tahtovat baariseuraksi, niin aika harvoin tulee nykyään heille seuraksi suostuttua. Mitä sitä turhaa niiden kanssa lähtee, kun tietää ettei niille kulli kelpaa kumminkaan. Muuten ihan ok porukkaa.

Äänestä

homoja ja lesboja eikä heissä ole ollut mitään vikaa, ainakaan sellaista joka johtuisi seksuaalisesta suuntauksesta. Ihan täyspäisiä ihmisiä.

Kaverit ja perheenjäsenet ovat ainakin oman tietoni mukaan heteroita, mutta en usko että homous tai lesbous vaikuttaisi ainakaan noin dramaattisesti esim. juuri ystävyyteen.

Jos tuollainen tulisi ilmi niin varmasti vaatisi kuitenkin hieman asian sulattelua ja totuttelua ennen kun voisi täysin normaalisti asiaan suhtautua.

Äänestä

Ymmärrän kyllä hyvin, jos nainen haluaa kääntyä sapfon palvojaksi. Mutta harmittaa kyllä kanssa, siinä menee hyviä naisia hukkaan 2 kpl. Aika neutraali suhtautuminen kummiskin.

Butch-lesbot on hassun näköisiä.

Äänestä

Toivotan heille ihan niin kuin homoille, pedofiileille ja muille kieroutuneille.

Äänestä

sama, ei positiivista tai negatiivista...heidän oma käyttäytyminen määrää asemansa meikäläisen silmissä.

Äänestä

Minulla on elämäni aikana ollut pari naispuolista tuttavaa, jotka ovat lesboja. Ihmisiä siinä missä muutkin. Ainoa, jonka lesboksi paljastuminen aiheuttaisi sydämentykytystä, olisi vaimoni.

Äänestä

Eräs mies kertoi olleensa sängyssä naisen kanssa ja sitten sai myöhemmin tietää, että nainen on lesbo (sic) ja kun sai sen tietää meni kertomansa mukaan oksentamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aisais kirjoitti:

Miehet: mitä mielikuvia teissä herättää lesbot ja lesbous? Inhottaako, onko täysin yhdentekevää vai..?

Jos joku tuttu nainen (vaikkapa perheenjäsen tai ystävä) paljastuu lesboksi, niin oliko se tuttavuus teidän puoleltanne sitte siinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu