pilates vst jooga

Kumpi on parempi jos haluan sekä kiinteyttää että notkistaa vartaloa?
41074
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tähän voisivat osallistua pilateksen parhaat ja joogeista kovimmat.

Äänestä

joog sisältää idän uskontojen mantrojen hokemista meediot/demonit kutsumanimien sanomista, joogin tie on joogin tie se ei ole kristittyjen tie. Jeesus on tie, totuus ja elämä. ei kukaan tule Isän tykö muuten kuin Jeesuksen kautta.

Äänestä
  • Kertoisitko lisää niistä mantroista, että :DDDDD

    Äänestä

Minä suosittelisin kokeilemaan molempia, silloin löytää oman lajinsa parhaiten. Itse olen entinen pilateksenharrastaja joka on siirtynyt joogaan. Jooga ainakin notkistaa eri tavalla kuin pilates ja auttaa myös rauhoittumaan ja keskittymään. Mukavaa syksynjatkoa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fbhgrl kirjoitti:

Kumpi on parempi jos haluan sekä kiinteyttää että notkistaa vartaloa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu