1. tissit vähintään sellaiset että ne sopii kouriin. saa olla isommat mutta ei roikkuvat.
2. Pyöreyttä pitää olla. Mitä pyöreämpi lantio ja perse, niin sitä vähemmän muualla oleva rasva haittaa.
3. Suorat pitkät hiukset. vähintään puoleen selkään asti. Värillä ei niin väliä.
4. Aina hymyilevä ja iloinen. Se tyttö joka mun poikuuteni aikoinaan vei hymyili aina puhuessaan.
5. hieman pyöreäkasvoinen. lommoposket näyttää transuilta.
6. kauniit huulet. Mitä paksummat, parempi.
7. Pituutta 158-168 cm
2. Pyöreyttä pitää olla. Mitä pyöreämpi lantio ja perse, niin sitä vähemmän muualla oleva rasva haittaa.
3. Suorat pitkät hiukset. vähintään puoleen selkään asti. Värillä ei niin väliä.
4. Aina hymyilevä ja iloinen. Se tyttö joka mun poikuuteni aikoinaan vei hymyili aina puhuessaan.
5. hieman pyöreäkasvoinen. lommoposket näyttää transuilta.
6. kauniit huulet. Mitä paksummat, parempi.
7. Pituutta 158-168 cm
Vastaukset 23
Vanhimmat
no sit mä oon sellanen=)
Kun nyt sotkin minut mukaan tähän (olenhan minäkin mies!) niin liian lyhyt ja ei pitkiä suoria hiuksia.
Nämäkään ei auta jos luonteeltaan vaikea.
..no mä en si oo unelma nainen.. liian pitkä ja ilmeisesti sitte myös liian luinen.. enpä ois ikinä sitäkään uskonu =D
kullakin. Vaikka nainen olenkin niin minusta kauniita ovat n.170cm ja naisellisen näköiset.
Pituutta 158-168 cm ? mikä pätkä..
taidat itsekin olla pieni mies sitten?
mun unelma mies pitää olla pitkä tumma ja komea urosmei saa olla läski perse eikä möhö mahaa.kasvot ei saa olla categoria : pallo naama töpselinokka.näyttää ihan transuilta tommonen naama.
oikein kirjoitusta vai voiko kirjoittaa ilman väli merkkejä ja yhdys sanoja ja käyttää sanoja joita osaa kirjoittaa oikein mutta hienoa että sinulla ovat arvot kohdallaan
t. little kategoria
...92 kg vartalossa ja silti sixpäkki näkyy vatsaa sisäänvetämättä.
Eli ihan tyytyväinen ulkonäkööni olen.
on kiva kuulla että kyseessä hyvän itsetunnon omaava, komea mies?
itse olen harmi kyllä 170 ja pyöreä mutta PIENI persauksinen nainen...
elämässä yleensäkkin pärjää kun ei ole niin nihilisti*
oma mies on kutakuinkin minun mittainen eli korkkarit jalassa olen pidempi ja löytyy vähän mistä kiinni ottaa, vaikka onkin urheilu hullu =)
onnellinen olen silti vaikka en löytänytkään *listani* mukaista miestä =))
No aika pieni mies olet isosta egosta huolimatta.
On kauniit kasvot, isot tissit, hyvä perse, paljon tukkaa ja tiimalasivartalo vaan kun oon 2 senttiä liian lyhyt. Ou nou! :D
Sori..oon sun makuun liian pitkä ja hoikka. Tosin omaan makuuni en(= Ja lisäksi minulla ei ole paksuja huulia, mitä en tosin haluaisikaan, koska en pidä sellaisista...
Joo ja miehen pitää ehottomasti olla atleettinen,pitkät hiukset,kunnon pikkuveli housuissa,iloinen,hyvät hampaat,ruskettunut iho.
1. Tissit A-C
2. Mieluummin laiha/hoikka
3. Lyhyt polkka/pystytukka
4. Iloinen joo
5. Lommoposkinen
6. Kunnon huulet tai Lip Glossia
7. Pituus 160-175 cm. Eli saa olla pari senttiä mua pitempi.
Eli SAIMI
Ai kuinka ihanaa lukea, että joku mies vielä tykkää meistä Marilyn Monroe -vartaloisista kurvikkaista naisista! Tätä palstaa kun lukee, niin välillä tuntuu, että ainoastaan lautarintaiset 180 cm / 50 kg mallitytöt kelpaavat nykyajan yhteiskunnassa! Itse olen ylpeä kurveistani ja ei ole aviomieskään koskaan valittanut!Hyvä, että joku mies vielä kirjoittaa tuollaisiakin juttuja, joissa ei vaadita naisen olevan ed.mainittu kukkakeppi. Tätä palstaa kun lukevat myös nuoret tytöt, joille voisi tulla aikamoisia komplekseja, jos vaatimukset olisivat pelkkää kiloihin kohdistuvaa paskaa. Eläköön Marilyn ja kurvit!
Eikä tyroneracer ole yksin mielipiteinensä, vilkaiseppa vaikka: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=500000000000006&posting=22000000019361630
ja erityisesti reaktioita joita tuo viestini herätti.
noh "ai kuinka ihanaa..plaaplaaplaa" aina sitä ollaan niin hirveesti kiittelemässä jos joku mies tunnustaa tykkäävänsä ei-mallivartaloisista naisista.. jumalauta!! se, jos mikään, ärsyttää! ei tarvi olla niin helkutin kiitollinen siitä, että mies on NORMAALI ja tykkää normaalista! Useamilla miehillä kun ei ole edes varaa vaatia muuta kuin normaalia naista!
Kyllä nykyään saa olla kiitollinen jos tapaa miehen joka uskaltaa myöntää pitävänsä normaalivartaloisesta naisesta. Se kun on niii-in out ja vanhanaikaista.
Ja väännetään nyt vielä rautalangasta: Vaikka miehellä ei olisi varaa vaatia muuta kuin normaalia naista, EI se tarkoita etteikö voisi silti pitää jostakin muustakin. Tuliko selväksi?
...sentään.
Mut ehkä ymmärretiin väärin.
Pyöreys ja läski tursake ovat kaksi eri asiaa.
Kyllä minuakin oksettaa kun naiset, etenkin kesäisin, eivät tee mitään peittääkseen tai hankkiutuakseen eroon jenkkakahvoistaan.
Mutta kunnon tissit, laihavyötärö ja pyäreä perse eivät yleensä ole samassa kropassa.
...saumaa!
1. OK
2. OK
3. voi, voi, kun kuulun niihin, jotka tykkää itsellään lyhyestä tukasta
4. Hymyilevä ja iloinenkin
5. Kasvotkin pyöreät...joo-o
6. Huulet täyteläiset...ja pehmeät
7. Tämäkin...minä jo yli 170 cm, mutta alle 175.
Siis yksin on jatkettava kulkemista...mummoksi asti...
Mulla melkein täysin samat kriteerit, mutta tuo kolmoskohta hieman eri. Eli kelpaa olkapäille ulottuvat hiuksetkin, ja lisäksi vaaleat hiukset on kiehtovimmat.
Viitoskohtaan huomauttaisin, että joillakin naisilla saattaa parikymppisenä olla pyöreät kasvot, mutta nelikymppisenä saattaa olla jo lommot poskissa.
Siinä meni mahikset :(
Älä masennu jos et jollekin tyroxikilpurille kelpaa. On myös niitä miehiä jotka eivät kuvittele että oma ihanne on sama kuin kaikkien miesten unelma.
muut kohdat mätsää, mutta hiukset on kiharat ja ei mun huulet kyllä paksut oo. silti oon suht onnellisessa suhteessa ja muutenkaan en tollasia asioita niin vakavasti ota.. mutta heräiles nyt mies. se nainen joka noi sun toivees täyttääkin, ei varmaan kuitenkaan loppu peleissä arvosta sun asettamia kriteereitä. ja vaikka noi aiheet täyttäiskin, ei se tarkota että se on muutenkin kaikin tavoin täydellinen. ties vaikka olis itserakas lehmä.