Hei!
Etsisin täältä palstalta muita yli 100kg? :) Toivottavasti vastaatte! Muutkin kuin yli 100kg:t, VASTAILKAA!! Kunhan ylipainoa löytyy niin vastailemaan vaan.
Kertokaa itsestänne...
Oletko mies/nainen:
Pituus:
Paino:
Laihdutatko?:
Tavoitepainosi, ja mihin mennessä:
Mahd.muita juttuja toisille ylipainoisille:
Omani...
Oletko mies/nainen:nainen
Pituus:156 cm
Paino:114 kg
Laihdutatko?:kyllä
Tavoitepainosi, ja mihin mennessä:95 kg, ensi kesäksi
Mahd.muita juttuja toisille ylipainoisille: Tsemppiä laihdutukseen! (Jos siis laihdutatte. Mutta luultavasti, koska tämä on laihdutus-palsta)
Etsisin täältä palstalta muita yli 100kg? :) Toivottavasti vastaatte! Muutkin kuin yli 100kg:t, VASTAILKAA!! Kunhan ylipainoa löytyy niin vastailemaan vaan.
Kertokaa itsestänne...
Oletko mies/nainen:
Pituus:
Paino:
Laihdutatko?:
Tavoitepainosi, ja mihin mennessä:
Mahd.muita juttuja toisille ylipainoisille:
Omani...
Oletko mies/nainen:nainen
Pituus:156 cm
Paino:114 kg
Laihdutatko?:kyllä
Tavoitepainosi, ja mihin mennessä:95 kg, ensi kesäksi
Mahd.muita juttuja toisille ylipainoisille: Tsemppiä laihdutukseen! (Jos siis laihdutatte. Mutta luultavasti, koska tämä on laihdutus-palsta)
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oletko mies/nainen: nainen
Pituus: 168
Paino: aloittaessa 114,3, viimeksi 111,7
Laihdutatko?: jep
Tavoitepainosi, ja mihin mennessä: jouluun mennessä alle 100 kg ja n. 70 kg sitten joskus
Mahd.muita juttuja toisille ylipainoisille: Tsemppiä elämäntapamuutokseen (siitähän tässä pitäisi olla kyse)! Ja vinkkinä: ruokapäiväkirja on loistava keksintö - ei viitti syödä kaikkea turhaa, kun se pitää kirjoittaa ylös :)
Oletko mies/nainen: NAINEN
Pituus: 165 cm
Paino: 80 kg (11.4.2005 oli 107kg)
Laihdutatko?: Kyllä.
Tavoitepainosi: Normaalipaino, jossain 60-68kg välillä, missä hyvältä tuntuu.
Mahd.muita juttuja toisille ylipainoisille: Eipä nyt mitään kovin hehkeää tällä hetkellä pulpahda päähän =) Joku toinen kerta! Nyt makaronilaatikkoa syömään...
laihduttaa. oon nainen,160/68. oma kihlattu haukkuu herkeämättä läskiksi lehmäksi tantaksi jne...juu,tapasimme pari vuotta sitten,ja vaikka olin vasta synnyttänyt niin painoin 51kg. niinkun aina sitä ennen. ja nyt pariin vuoteen,paino ei vain lakkaa nousemasta.ok,en ole hirveästi sen eteen mitään tehnyt,vhh:ta olen kokeillut mut ei auta. olen kusipää,koska odotan että paino tippuu taas itsekseen,niinkun aikasemmin,mut tiiänhän ettei niin enää käy...ja vihaan itteäni,kun olen niin laiska,etten tee mitään..eli omaa syytä kaikki.anteeksi kun vaivasin.
jätä se kihlattusi!Älä siedä haukkumuista!Kihlattusi on idiootti!Jos ei rakasta sua sellasena kuin olet niin potkase persuuksille.Ja saat olla varma että alat laihtumaan kun alkaa kunnon miehet kiinnostamaan.
"vhh:ta olen kokeillut mut ei auta"
Minua kiinnostaa tietää, miksei auttanut. Mitä silloin söit?
kanaa,kalaa,lihaa,munia ja jonkun verran vihreitä kasviksia.ja juustoja,enkä kyllä malttanut syödä mitään kevytjuustoja..eli aika tiukasti noudatin ettei saanut hiilareita olla,rasvaa en kyllä juuri tarkkaillut.mutta,mutta,alkoholista en osannut luopua vaikka joinkin kyllä vaan kuivaa valkkaria ym.
Nainen
173cm
121kg(lähtöpaino 142,7kg)
Kyllä laihdutan;)
Jouluun 2006 olis hyvä jos saisi painon 115kg...sitten taas seuraava välitavoite.
Lopullisesti muutaman vuoden päästä toivoisin painavani 75kg, mutta sinne vielä matkaa.
Joo aloitin laihdutuksen kun kävin vaakalla kesällä ja painoa oli kertyny kauhukseni 126kg. Nyt vaaka näyttää 118kg.Syön normaaliruokaa puolet entisestä annoksesta ja korkeintaan pari ruisleipää. Sitte korvaan yhden aterian nutriletillä.Juon vettä kovasti. Liikuntaa pitäisi lisätä.Tavoite olisi jouluksi 100kg. Ens kesäksi 80kg. Kovasti on vielä pudotettavaa. Jokaisesta lähteneestä kilosta olen tyytyväinen. Tsemmpiä kaikille laihduttajille.
1.1 2005 paino 115
pituutta on 178
tänään paino 90
vielä 10 kg olis tarkoitus pudottaa ja olen pitänyt täysin hiilaritonta dieettiä
mies.
140kiloo
haluan
laihtua
ainakin
50kiloa
olen
pitkä
180