Suomi-Viro TV2

aleksi-78

Kaikki kynnelle kykenevät huomenna MetroAuto areenalle kannustamaan Suomea voittoon ja loput, minä mukaanlukien, töllöttimen ääreen klo 14.45!

Lähtökohdat ovat mielestäni melko mukavat; ensimmäisen osaottelun tulos taannee suht' hyvät mahdollisuudet rentoon peliin.

Maailmanliigan peleissä Suomen parhaan pistemiehen titteli vaihteli aika tavalla, mielenkiintoista nähdä, kuka on ns. kuumana huomenna. Todennäköisesti Esko tulee heittämään aika tavalla passeja Sammelvuolle ja Hietaselle ja nuo kaverithan laittavat palloa kenttään mielen määrin. Hietaselle tosin toivoisi hieman tasaisempaa suorittamista.

Hyvä lukija, veikkauksesi Suomen parhaasta pistemiehestä?

Veikkaan ottelun lopputulokseksi Suomelle 3-0 ja odotan innolla näkeväni Mikko Eskon peliä. Urheilukanavan matseja kun katseli (muitakin kun Suomen), niin kyllä asia kävi harvinaisen selväksi, että Esko kuuluu maailman 10 parhaimman passarin joukkoon.

5

845

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heikki

      Berruto peluuttaa samaa kuusikkoa kuten joka matsissa, joten paras pistemies on Hietanen, Kunnari tai Sammelvuo.

      Jep, Suomi voittaa mut ei välttämättä 3-0.

    • mielestä

      Esko on katastrofi..

    • aleksi-78

      Kunnari oli lopulta se paras pistemies, mutta mikä tärkeintä, Suomi voitti ja pääsi EM-kisoihin! Hyvä jätkät!

      Eskon peliä on kyllä hienoa katsella, ei ainuttakaan passivirhettä. Ainoastaan yksi isku toisesta leveäksi. Shumovista Suomi saa loistavan keskitorjujan tulevina vuosina.

      Ensi vuonna tähän samaan aikaan on lupa odottaa suuria miesten lentopallomaajoukkueelta!

      • pena volley

        tulin kattoneeksi matsin. oli kyllä hyvän näköistä peliä, paljon parempaa kuin puulaakijoukkueemme!

        en sit tiedä em-kisoista. siellä on paljon kovia maita mukana esim. venäjä, hollanti, italia, kreikka jne. mutta toivotaan parasta! mahollisuuksia tottakai on, mut ne pitää sit kans osata tiukan paikan tullen käyttää.


      • Koutsi

        Suomi EM-kisoissa on hieno homma. Suuri osa kunniasta voidaan varmaan pistää ulkomaalaisen valmentajan tiliin. Ei oo meinaan tämmöistä peliä nähty Suomelta moniin vuosiin. Fiksu veto pitää samaa kuusikkoa koko ajan eikä harrastaa mitään ruotsalaista demokratiaa ja päästää kaikkia pelaamaan joka matsissa. Pihalentis erikseen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1672
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      859
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      89
      595
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe