Tietääkö kukaan missä Oulussa sinkut käyvät illanvietossa,viihteellä tai onko jotain sinkkuiltoja yms..täällä kirjottelee yks 39v.sinkku nainen:)
sinkut Oulussa:)
susa
4716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen 33-v. oululainen sinkkumies. Kerron ensin, mitä etsin, koska se tietenkin vaikuttaa siihen, mistä etsin.
En käytä alkoholia, joten olen aina baarissakin selvin päin. Välttelen sen vuoksi pahimipia luolia, kovin humalaisia ei jaksa katsella, vaikka ei tiukkapipo olisikaan. Ikäni ja persoonani vaikuttavat siihen, että mihinkään parikymppisten bailupaikkoihin en myöskään mene. Tykkään rauhallisista pubeista (ja kahviloista), joissa musiikki ei soi liian isolla, muutenhan juttelusta ei tule mitään. Tuollaiset paikat eivät ole ns. iskupaikkoja, mutta en etsi yhden yön juttua, vaan oikeaa ihmissuhdetta. Olen hakenut deitistäkin, mutta sielläkin katsotaan naamaa, se tulee vain epäsuoremmin ja epärehellisemmin viiveen kanssa.
Käyn paikoissa tyyliä Otto K, Tervahovi, Leskinen jne. Bisketti on tosi kiva kahvila, mutta ei seuranhakijalle yleensä kovin hyvä paikka. Kirjoitin tuossa alempana yhdessä ketjussa, että en mene juttelemaan porukalle, koska haluan tutustua yksilönä yksilöön. En tiedä, missä olisi paikka, jossa olisi sellaisia mahdollisuuksia, kun naiset tahtovat liikkua laumassa. Tervetuloa yksin baareihin, susa, jos osutaan yhtä aikaa, niin tulen mielelläni juttelemaan. :)
Kävin pitkästä aikaa pyörimässä Oulun yökerhoissa. Lauantai-iltana kun kuulemma on vanhempaa väkeä liikenteessä. Kaikissa yökerhoissa näyttäisi keski-ikä pyörivän alle kolmessakympissä. En ole kukkamekkohumppaaja joten tulin siihen tulokseen, että minulle ei enää tässä kaupungissa paikkaa ole. 35v näyttää olevan väliinputoaja jos ei ole lavatansseista kiinnostunut.
Tässä on se 33-v. mies tuosta ylempää... Juuri sen takia yli 30-vuotiaiden naisten pitäisikin tulla baareihin yksin, että siellä olisi mahdollisuus tutustua samanikäisiin ihmisiin, en minäkään halua mennä kyselemään joltakin parikymppiseltä tytöltä ja tunne on molemminpuolinen. Hempukka vaan ottaa uuden baarikierroksen ja sanoo muillekin hempukoille, että lähtevät liikkeelle, mutta ei missään nimessä laumassa, vaan yksin. :)
Jonka baarista löytää, sen sinne menettääkin.
Eli ei oleminulle tämä neuvo.
Joku ikäsinkkupiiri kai kaupungissa pyörii? Oli juttu Kalevassa,vaan hukkasin.
Voishan tuolla käydä tilanteen katsomassa, vaikka lähinnä juttuseuraa etsin. Ei ole kukaan pitempään minua kestänyt, syytä vain en tiedä.