Mistä innostus laihduttamiseen?

Olen sen tyyppistä sorttia, että haluisin, mutta en jaksa:) Eli olisi tarve päästä jo ensikesän kuntoon laihduttamalla, mutta en saa tarpeeksi inspiraatiota siihen. Aluksi ajatus tuntuu hyvältä, mutta jos todellakin jaksan aloittaa, niin se loppuu jo vähintään parin viikon päästä. Tms.
Elikkäs apuva, vatsasta ja lantiolta pitäisi saada rasvat veke.
3377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten olis joku personal treineri.

Äänestä

No ajatteleppas vaikka käänteispsykologiana: Älä laihduta! Ole sellainen kuin olet!

...vai oletko sittenkään?

Äänestä

Itse aloin laihduttaa helmikuussa mennyttä kesää varten ja motivoijana oli lomamatka kreikkaan. Puin silloin helmikuussa päälleni bikinit ja katsoin itseäni peilistä ja totesin näyn etovan minua. Sain pudotettua painoa helmikuusta-heinäkuuhun noin 12 kiloa. Kesä meni laihdutuksen osalta vähän heikommin nyt on lähtenyt noin 17 kiloa. Myös työkavereiden positiivinen ja aito kannustus on ollut hyvä motivoija.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


isOhuOkaus kirjoitti:

Olen sen tyyppistä sorttia, että haluisin, mutta en jaksa:) Eli olisi tarve päästä jo ensikesän kuntoon laihduttamalla, mutta en saa tarpeeksi inspiraatiota siihen. Aluksi ajatus tuntuu hyvältä, mutta jos todellakin jaksan aloittaa, niin se loppuu jo vähintään parin viikon päästä. Tms.
Elikkäs apuva, vatsasta ja lantiolta pitäisi saada rasvat veke.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu