Heippa!
Onko joku kokeillut kivennäisvesidieettiä? toimiiko?
Ajattelin kokeilla, mutta millä voisin korvata aamuisen mustan kahvin, koska en juo kahvia lainkaan?
Entä päivä 5... mitä tarkoitetaan hoyrytetyllä kalalla?
Onko joku kokeillut kivennäisvesidieettiä? toimiiko?
Ajattelin kokeilla, mutta millä voisin korvata aamuisen mustan kahvin, koska en juo kahvia lainkaan?
Entä päivä 5... mitä tarkoitetaan hoyrytetyllä kalalla?
Vastaukset 5
Vanhimmat
sitä se tarkoittaa. Ei paisteta, ei pariloida, ei keitetä vaan höyrytetään kypsäksi.
Vaikka kivennäisvesidieetissä luvataan kilojen pysyvän poissa niin ei pidä paikkaansa.
Itse aikoinaan kokeilin. Laihduin kyllä 2n vkon aikana 10kg, mutta kun ei mennyt kauan kun kilot tuli takasin. Liian nopeesti kilot lähti ja yhtä nopeesti sen takia tuli myös takasin.
Nyt on se sama 10kg lähteny vaan syömällä monipuolisesti ja liikuntaa lisäämällä. On kilot myös pysyny pois.
Ymmärrän itsekkin ettei kilot taatusti nykyisillä elämän tavoilla pysy pois dieetin jälkeen, mutta olisin vain kiinnostunut kokeilemaan vaihteluksi tälläistä, kun en ole IKINÄ minkäänlaista "ihme" dieettiä kokeillut.
Terveellistä litkuttaa litratolkulla vissyä. Taitaa kyllä mennä melko turvoksiin.
Tyystin kaksi eri asiaa. Ei todellakaan ole terveellistä vichyä lipittää litrakaupalla/vrk, mutta kivennäisvedestä ei ole mitään haittaa.
Aloittajalle sanoisin, että kokeile. Mä laihduin 9kg.