Pidättekö Cityn käyntikortteja ja kuvagalleriaa deittailupaikkana vai enemmänkin ihan kavereidenhakupaikkana vai mikä sen tarkoitus on?? Onhan siel erikseenkin se deitti..Tyttöystävän kanssa mielipide-ero asiasta.
Kysymys cityn käyntikortti/kuvagalleria..
4
882
Vastaukset
- Cityn käyttäjä
Mikä tuossa nyt on niin vaikeaa? Deitti on deitti, ja jos löytyy kiinnostava ilmoitus niin
käyntikortista näet minkälainen ihminen on kyseessä. Ja huomionhakuiset laittavat kuvagalleriaan kuvansa kehuja kalastellakseen.
Muuten, mikä ero on "deittailupaikalla" ja "kavereidenhakupaikalla"? - Hyrre76
Cityssä ole se "viettelytoiminto" käytössä? Siitähän käyntikortistahan sen taitaa nähdä onko kyseinen henkilö valmis vispilän kauppoihin, jos sopiva ihminen viesteilee...
Mutta yleisesti ottaen kai ne käyntikortit on tarkoitettu kaikenlaiselle yhteydenpidolle. Tuo viettely -merkki kertoo ne deittailuseuraa hakevat, vai?- -ari-
Viettelyn saa laitettua päällä/pois käytöstä. Mutta harmi vaan monella on viettelytoiminta päällä vaikka ei olekaan sinkku. Minusta viettely tarkoittaa jotta on sinkku ja haluaa jotain 'toimintaa'.
Tosin on cityssä myös deittipalsta.
Naisetkin sanos että baarit ja diskot on vaan paikkoja joihin mennään kavereiden kaa pitämään hauskaa ja tanssimaan.
Mutta iskupaikkoja ne on. Kyllä naiset tietää että miehet niitä käyttää iskupaikkoina.
Sama käyntikorttienkin kanssa. Vaikka naisella ei lue käyntikortissa mitään, ja hänellä ei lue se "Vieteltävissä" siellä, ja hän päivittää käyntikorttinsa, hän saa yhteydenottoja. Joten. Naiset tietää että yhteydenottoja tulee käyntikortilla ja etenkin kuvilla. Ja naiset tietää että useimmat viestit sisältävät alastonkuvia perseistä/muista rohkeista paikoista, tai eroottisia sepustuksia, tai kutsuja "kahville" jne jne jne.
Perusoletus on että ihmiset käyttää noitakin deittailuun. Jos käyntikortissa lukee että "olen onnellisesti naimisissa mutta voit ottaa yhteyttä kaverimielellä" niin ehkä sitten voisi olettaa jotain muuta.
Jos miehellä on käyntikortti jossa ei lue juuri mitään, eikä kuvia, ei hän ainakaan deittailun vuoksi käyntikorttiaan sinne ole pistänyt, koska yhtään yhteydenottoa hän ei saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4033362Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151561- 1101357
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841353Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991328Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591276- 481189
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi811095Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26990- 34883