Kysymys cityn käyntikortti/kuvagalleria..

erimielisyyksiä..

Pidättekö Cityn käyntikortteja ja kuvagalleriaa deittailupaikkana vai enemmänkin ihan kavereidenhakupaikkana vai mikä sen tarkoitus on?? Onhan siel erikseenkin se deitti..Tyttöystävän kanssa mielipide-ero asiasta.

4

897

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cityn käyttäjä

      Mikä tuossa nyt on niin vaikeaa? Deitti on deitti, ja jos löytyy kiinnostava ilmoitus niin
      käyntikortista näet minkälainen ihminen on kyseessä. Ja huomionhakuiset laittavat kuvagalleriaan kuvansa kehuja kalastellakseen.

      Muuten, mikä ero on "deittailupaikalla" ja "kavereidenhakupaikalla"?

    • Hyrre76

      Cityssä ole se "viettelytoiminto" käytössä? Siitähän käyntikortistahan sen taitaa nähdä onko kyseinen henkilö valmis vispilän kauppoihin, jos sopiva ihminen viesteilee...

      Mutta yleisesti ottaen kai ne käyntikortit on tarkoitettu kaikenlaiselle yhteydenpidolle. Tuo viettely -merkki kertoo ne deittailuseuraa hakevat, vai?

      • -ari-

        Viettelyn saa laitettua päällä/pois käytöstä. Mutta harmi vaan monella on viettelytoiminta päällä vaikka ei olekaan sinkku. Minusta viettely tarkoittaa jotta on sinkku ja haluaa jotain 'toimintaa'.
        Tosin on cityssä myös deittipalsta.


    • Naisetkin sanos että baarit ja diskot on vaan paikkoja joihin mennään kavereiden kaa pitämään hauskaa ja tanssimaan.

      Mutta iskupaikkoja ne on. Kyllä naiset tietää että miehet niitä käyttää iskupaikkoina.

      Sama käyntikorttienkin kanssa. Vaikka naisella ei lue käyntikortissa mitään, ja hänellä ei lue se "Vieteltävissä" siellä, ja hän päivittää käyntikorttinsa, hän saa yhteydenottoja. Joten. Naiset tietää että yhteydenottoja tulee käyntikortilla ja etenkin kuvilla. Ja naiset tietää että useimmat viestit sisältävät alastonkuvia perseistä/muista rohkeista paikoista, tai eroottisia sepustuksia, tai kutsuja "kahville" jne jne jne.

      Perusoletus on että ihmiset käyttää noitakin deittailuun. Jos käyntikortissa lukee että "olen onnellisesti naimisissa mutta voit ottaa yhteyttä kaverimielellä" niin ehkä sitten voisi olettaa jotain muuta.

      Jos miehellä on käyntikortti jossa ei lue juuri mitään, eikä kuvia, ei hän ainakaan deittailun vuoksi käyntikorttiaan sinne ole pistänyt, koska yhtään yhteydenottoa hän ei saa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      110
      6887
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      384
      6533
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3297
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      126
      2832
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2430
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      35
      1587
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe