Uusi iTunes kerää valituksia
Apple päivitti musiikkikauppa iTunesinsa versioon seitsemän, minkä jälkeen yhtiön sivuilla on avattu useita viestiketjuja, joiden aiheena ovat uudistuksen mukanaan tuomat ongelmat.
http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=15&news_id=200612396
Apple päivitti musiikkikauppa iTunesinsa versioon seitsemän, minkä jälkeen yhtiön sivuilla on avattu useita viestiketjuja, joiden aiheena ovat uudistuksen mukanaan tuomat ongelmat.
http://www.itviikko.fi/page.php?page_id=15&news_id=200612396
Vastaukset 8
Vanhimmat
Outoa...itellä ohjelma toimii täydellisesti.
Ei ongelmia, käytössä Intel-MacMinissä sekä PPC G4 iBookissa...
Tuo vika koskee vain Windows versioita ja sekin luultavasti johtuu huonosta PC raudasta.
Kenelläkään kaverillani ei ääni ole paukkunut tai särissyt vaikka monella onkin PC.
Mielestäni ei Applen tarvitse ottaa vastuuta siitä että joillakin on joko vanhentunutta tai huonolaatuista PC rautaa.
Macilla iTunes 7 on toiminut moitteetta kaikilla käyttäjillä äänen suhteen.
Etkö osaa lukea?
"Vaikeudet näyttävät koskevan sekä palvelun Windows- että Mac-versioita."
http://www.digitoday.fi/page.php?page_id=11&news_id=200612397
Samoin Applen Mac-iTunes palsta on myös täynnä valituksia:
http://discussions.apple.com/category.jspa?categoryID=153
Uusin iTunes on buginen BETA jota testataan käyttäjillä.
Älä nyt Applen tuotteita täällä arvostele. Siitähän alkaa muutaman hopottajan toimesta armoton taistelu. Kehut vaan iPodia ja iTunesia niin saat rauhan sielullesi ja muiden hyväksynnän. Näitä perässähiihtäjiä täällä on tupa täysi.
Kyllä se minullakin ajoittain on kuin vanhaa vinyyliä soittaisi ja koneen tehon kyllä luulisi riittävän (AMD xp 2,8 mhz ja 1Gt muistia).
Lisäksi kappaleen alkupäässä tekee yleensä äänen kuin jäisi paikalleen soimaan. Tehtävänhallinta näyttää silloin piikin suoritinhistoriassa (käy n.60%),lieneekö tekemistä muistinhallinnan kanssa?
"Fujitsu Siemens AMD Athlon 64 Processor 3000 2.00 GHz ja 1 Gt muistia"
että siitä voi jokainen ajatella riittääkö oma kone iTunes 7:n pyörittämiseen :)
(rutinaa ja paikalleen jämähtämisiä ja ja....)
Älä rinnasta iTunesin kusista soundia vinyyliltä tulevaan raiskaamattomaan ääneen. Minulla ainakin vinyylit soivat huomattavasti kauniimmin kuin olen koskaan digitaalista musiikkia kuullut. Muutenkin ihmettelen näiden ulkonäöltään rumien ja kaikin tavoin raskaiden ohjelmien (iTunes ja WMP) käytön suosiota. Eikö ihmiset ymmärrä enää mistään mitään vai miksi tällaista tapahtuu. Tosin itse Linux-käyttäjänä kuuntelen mp3:t luonnollisestikin jollakin muulla kuin edellä mainituilla. Mac-fanaatikot voisivat täällä herätä siihen, että 80-luku on ohi ja PC-ohjelmien ei enää tarvitse tukea laitteita suoraan.