Ennen joulupukin tuloa

Restless-

Heipsu!!

Maanantaaai maanantaaai. Missäs kanssaystävät luuraa?
Olin jo päättänyt etten tällä viikolla kävisi vaa´alla, mutta uteliaisuus voitti. Halusin tietää montako kiloa on tullut lisää viikon sängynpohjalla makoilusta ja suklaan/jäätelön mussutuksesta.
Nyt kun on flunssa ohi ja tänään alkaa taas junpalla käynti ja kunnon arki.

Siispä, tulokset olivatkin yllättävät:

Lähtöpaino 1.8. 84-84kg
Paino viime (ja sitä edellisellä) viikolla: 80kg
Paino tänään: 79kg !!! :)
Tavoite jouluun mennessä 75kg (mielellään alle)

Niin mitenkäs tuo on oikein mahdollista? Kun en ole liikkunut viikkoon ja vain maannut ja aivastellut, ja SYÖNYT, kaikkea mitä ei pitäisi. Onko niistäminen ja aivastelu kuluttanut kaikki suklaat?! :P

Hyvää alkavaa viikkoa, kertokaahan muutkin kuulumisia!

5

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Shamu

      Täällä ollaan!Ja tulokset:

      Aloituspaino: 127,1kg (31.7.2006)
      Paino tänään: 122,3kg
      Viikko muutos:-1,0kg
      Kokonaispudotus:-4,8kg

      Hyvä viikko takana,syömiset pysyi kurissa ja liikuntaa jaksoin harrastaa sovittuina päivinä.Kyllähän sen huomaa tuloksistakin =)
      Oon kyllä nyt hyvällä tuulella ja tänään on vielä herkuttelupäivä!

      Hienoa Restless!Toivottavasti muillakin on miinusta.

    • pikkupullero

      Pituus: 165cm
      Aloituspaino: 11.4.2006 107kg
      Paino viikko sitten: jaa-a, pitkään häilyi jossain 80-82kg:n välillä, näin naisten päivinä vaikea sanoa mitä se oikeasti oli
      Paino nyt: ALLE 80!!

      Nyt voidaan sitten yhdessä tuulettaa seiskalla alkavia lukemia, nimittäin minunkin viisarivaakani näytti tänään himpun alle 80, mitähän tuosta arvioisi, 79,7-79,8kg, mutta seiskalla se joka tapauksessa alkaa!!

      Viikon kiloklubikokeilu tuotti siis tulosta, saatanpa sortua maksamaankin tuosta lystistä jatkossa. Oli niin helppoa. Herkkupäivänäkin kaloreita kertyi alle 1700, vaikka söin ylimääräisen iltapalan! Hitto että oli hyvä viikko =) Kolme tanssituntia, yksi kuntojumppa, kahdesti Sport-lehden jumppa (tarkoitettu rapakuntoisille, noin 10min/kerta), kerran crosstrainerilla 15 min. ja kerran kävely 15 min. Viikossa se tekee aika paljon, ja aivan uskomattoman määrän jos minun mittakaavaan verrataan...

      Onnittelut pudotuksesta Restlessille ja Shamulle, tästä on hyvä jatkaa!

    • Pituus:158 cm
      Lähtöpaino:104,4
      Paino viimeviikolla:104,0
      Paino tänään:103,8
      Tavoite jouluun mennessä:jotain yli 90kg...

      TOSI hitaasti siis lähtee toi paino vaikka en oo tehny mitään kiellettyäkään... Enpä tiedä mistä johtuu :( Mut mulla kyl aina laihiksella ollessain paino lähtee tosi hitaasti ja tuskastun. Mut ei tää siihen kaadu, kunhan suunta on oikea :)

      Njääh, eilisestä paino noussu noi 200 grammaa :( Ja morkkis päällä. Vaik ei se paljoa oo noussukkaa, mutta tää tahti on tarpeeks hidas ilmankin.

      Mut joo, tsemppiä kaikille!

    • Eli

      Tiedot
      Pituus: 168cm.
      Lähtöpaino syyskuun 2005 alussa: 91kg.
      Paino viime viikolla: 70kg.
      Paino tänään: 70kg.
      Tavoitepaino: 65-68kg.

      Arvatkaapa vain ottaako jo pikku hiljaa päähän! Kk sitten viimeksi on paino laskenut!!! Tämä on aivan sika hidasta!

      Tossa yksi aamu vaaka näytti n. 69,75...mutta ehkä vaaka oli jotenki epäkunnossa just sillä hetkellä.

      Tavoite on edelleen toi 65kg tammikuun 20. päivään mennessä, mutta kun tämä painonlasku on näin surkeen hidasta niin oon tyytyväinen jos pääsen ees tohon 68 kiloon!

      Mutta sellanen ilouutinen on kyllä, että mahdun sen kokoisiin farkkuihin mitä olen mahtunut silloin joskus viisi vuotta sitten! :) Se on hienoa! :) Toki vatsaa vielä on vähän liikaa, mutta kivat farkut on silti!! :) Rahaahan noihin vaatteisiin on mennyt aika huimasti, toki menisi varmaan paaaaljon enemmänkin, jos sitä rahaa vain olisi, työtön kun tosiaan olen vieläkin. Sanoinkin tossa yksi päivä avomiehelleni, että kyllä muuten vituttaa jos lihon takaisin, sit täytys taaaas ostaa uudet vaatteet...Ja muutenkin kyl ottais aivoon.

      Ensi viikonloppuna olisi molempien kummityttöjen synttärit, toinen täyttää torstaina vuoden ja toinen maanantaina 3, ja tietenkin molemmat juhlivat ens viikonloppuna. Tiedossa on siis kahden päivän ajan kaikkea hyvää :/ Mutta ajattelin silti nauttia kaikista herkuista...toki kohtuudella!

      Mutta painonpudotukseni siis jatkuu vielä, vaikka luvut eivät sitä kerrokaan :)

      Kuulumisiin -Kirsikka

    • Micci_67

      Tai lähinnä noiden liikkumisien suhteen. Viikonloppuna ei päässyt "urheilemaan" eikä nyt alkuviikosta. Tänään päivällä pääsisi, mutta lämminvesi on koko päivän poikki, että silleen.
      Syömisiä en ole nyt laskenut n.3 viikkoon, joten -700kcal ei todellakaan ole tullut täyteen kuin niinä päivinä kun olen päässyt lenkkeilemään. Paino on kumminkin 2 edellisenä viikkona pudonnut -200g kumpanakin ja jo nyt ollaan viime viikon painon alle. Hyvällä tuurilla perjantaina pääsen sen heinäkuisen painon alle, eli uuteen oikeaan tulokseen.
      Kattoo nyt sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      27
      1652
    2. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1147
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1130
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1029
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      960
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      942
    9. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      887
    10. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      114
      878
    Aihe