Mielipiteitä permanentista

Mitäs mieltä olette -onko kerrassaan epämuodikasta laittaa permanentti näin suorien hiusten valta-aikana? Mulla on pitkät hiukset -ja huvittais ihan mahdottomasti laittaa kiharat piiiiiitkästä aikaa.
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielestäni permiksen voi ottaa milloin tahansa..jos on vain hyväkuntoiset hiukset:)

Äänestä
  • Se vaan on huono niissä kiharoissa,että kun hiukset kasvaa niin osa on suoraa ja osa kiharaa.. tietty voi ottaa aina uudet kiharat. Ei vaan varmaan oo kauheen hyväksi hiuksille. Itelläni oli muutama vuosi sitten sellanen ihan pikkukihara. Aikansa oli tosi söötti mutta sitten kun oli liikaa hiukset kasvanu, leikkautin kiharat pois, ihan lyhkäsen tukan. Tulipa ainakin kerralla taas uus tyyli!:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saikku kirjoitti:

Mitäs mieltä olette -onko kerrassaan epämuodikasta laittaa permanentti näin suorien hiusten valta-aikana? Mulla on pitkät hiukset -ja huvittais ihan mahdottomasti laittaa kiharat piiiiiitkästä aikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu