Pohtinut ja pohtinut olen, ketä etsisin ja mistä ... Mutta tänään viimein ymmärsin, että asuntoni, minä itse ja koko elämäni kokisi järkyttävän mullistuksen, jos joku minut löytäisi ! Ei enää sohvalla löhöämistä, epäterveellisiä ruokia, turhanpäiväistä juomista ;-) Siispä minä ainakin otan ilon irti poikamieselämästäni, ja jos joskus törmään siihen oikeaan, niin sitten vasta muutan elämäntapani täysin. Eläköön vapaus :-)
Ei yksinäisyys niin kamalaa ole ...
ei kokonaan onneton
2289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kukaan voi sinua löytää sieltä sohvalta löhöämästä, turhanpäiväisistä juomingeista tai epäterveellisten ruokien maailmasta? Röyh!
Yksinäisyys ei todellakaan ole kamalaa. Se on nautittavaa ja siihen sisältyy huomattavasti enemmän kuin mitä kirjoitit.
Miksi muuttua jonkun ihmisen takia, kun eihän se silloin olisi todellista vaan muuntumista toisen ihmisen mieleiseksi, toiseksi. Mä olen ikisinkku ja nautin sohvastani, roskaruuasta ja ilta lonkeroistani ja täydellisestä vapaudesta mennä ja tulla, miehillä kun on sellainen omituinen halu hallita naistaan ja jollakin tasolla alisaa, vaikkeivät he sitä tietenkään myönnä! "Mä oon mikä oon ja muuksi en muutu"... ;)