iltapukua

keet

heippa, olen etsiskellyt pitkää iltapukua, nuorekasta ja muodikasta itselleni, olen käynyt ainakin halosella ja kekäleessä mutta S-kokoa ei oikein ollut.Oisko hyviä vinkkejä mistä kannattaisi hankkia, esim. oisko hyvää nettikauppaa? En oikein pääse helsinkiin asti..

5

827

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gillian

      Helsingistä pukuja olisi saatavissa ja korjausompelu tai muutospalvelu saatavissa. Postimyynti ei kuulosta oikein hyvältä. Joutuisit tod.näk. tekemään pukuun muutoksia tai palauttelemaan saadaksesi sopivan. Olisiko paikkakunnalla ompelijaa, joka voisi tehdä sinulle sopivankokoisen ja muutenkin sinua miellyttävän puvun.
      Teetin viime vuonna tyttärelleni pellavaisen housuasun yo-juhliin, koska kaupoista - Helsingistäkään - ei löytynyt tarpeeksi pieniä hoikalle varrelle. Saatiin sellainen kuin haluttiinkin.

    • katsonut

      täältä?

      www.meslewi.com? Löytyy kyllä pieniäkin kokoja. useinhan noita pukuja saa vielä ompelijalla parannella näin pienikokoisena koska iltapuvun pitää istua päällä kuin valettu. Valikoimat Meslewillä ainakin maan parhaat.

      • keet

        voih, miunlla ei ole varaa maksaa noin kovia hintoja..


    • mur

      Morsiuspukuliikkeistä saa yleensä myös ilta-/juhlapukuja. Kokovalikoima riippuu tietysti liikkeestä mutta kannattaa käydä katsomassa mitä paikkakunnaltasi löytyy. Toisaalta pukua voi ehkä tilata liikkeeseen oikean kokoisena ja haluamasi värisenä jos ei heti valikoimista löydy.

    • Sanneriina

      Katsohan mitä sieltä löytyy...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      174
      5232
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      198
      4129
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      140
      3735
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      66
      3076
    5. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      53
      3010
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      146
      2007
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1767
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      40
      1528
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1444
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1319
    Aihe