Kun moni mies kyselee normaalin vartalon perään mutta mikä on normaalivartalo?
Millainen on miesten mielestä
Normaali vartalo
161585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Oma ihastukseni on 165cm/55kg. Hän on mielestäni normaalivartaloinen. Naisellisen muodokas ja pehmeä, mutta kuitenkin hoikka ja siro. Täydellinen kroppa siis! Ja kun kasvotkin ovat erittäin kauniit, niin melkoisen herkullisesta paketista todellakin on kyse.
Kuvailemasi mitat ovat sellaiset, mihin monet naiset pyrkivät, ja jos muodotkin ovat paikallaan, niin kroppa on todella hyvä. Mutta onko se normaalia?
Minun mielestä normaali vartalo on sellainen, jossa on virheitä jonkin verrankin.
tikkutytön puikkovartalo ei kyllä ole aivan normaali!
Yksi pää, kaksi kättä, kaksi jalkaa ja torso. Ja miehillä vielä yksi uloke lisää.
mielestä naisen normaalivartalo on sellainen josta löytyy rinnat, takapuoli, reijät kohdallaan, pää kaulan jatkona, mielellään tuossa olkapäiden yläpuolella, selkä ja vatsapuoli jalat ja kädet, sormet ja varpaat.
Mutta onko esim. 165/100 normaali tai 165/90 tai 165/70 vai mikä?
kai tiiät kysymättäkin..
Naisenakin kuvittelen osaavani vastata tähän: normaali vartalo on keskipituinen (suomessa naisten keskipituus 165cm), normaalipainoinen (ei ali- tai ylipainoinen, käytä apunasi vaikka painoindeksiä...eli 165cm pituinen olisi siinä 55-65kg?), kuppikoko ehkä B eli ei pieni eikä suurikaan. Sellanen kultainen keskitie kaikinpuolin.
Itse olen miettinyt tätä pidempään koska olen jutellut useoden miesten kanssa ja kaikki puhuvat siitä normaalivartalosta.
Sitten kun kysyn onko minun vartalo´normaali vastaukset jakautuvat miten sattuu
-Osan mielestä on
-Osa väittää liian pulleaksi
-osa liian laihaksi
-osalle tissit ovat isot
-osalle liian pienet
Niin entäs sitten kun kysytään onko vartalosi normaali? On,ei, ehkä, juu, noup
kerro mitat????????
kapea vyötärö, takapuolta on, rinnat D-kupissa
olet laatukamaa anna palaa ))))))))))
Mutta normaali????
ole huoleti..
Normaalilla tarkoitettaneen jotain keskivertoa. Sanovat, että normaali painoindeksi on 20-25. 169-68 antaa painoindeksiksi 23,8, joten eikö se ole normaali?
Onko asialla muuten mitään väliä? Joku minua nokkelampi on sanonut, ettei ole väliä, onko nainen yli- vai alipainoinen, kunhan on tasapainoinen? Oikeampi kylymys olisi, onko jatkuva painosta huolissaan oleminen normaalia?
Läski painaa vähemmän kuin lihas! Siksi painoindeksiä ei kannata tulkita yhden numeron tarkkudella (...onko 23,4 vai 25).
en minä olekaan huolissani painosta, mietin vain tuota normaalivartalo käsitettä :)
Kun minullakin on ystävä joka on 164 pitkä ja painaa liki 100 kiloa, ja omasta mielestään hänellä on normaalivartalo
Toinen taas on 174 pitkä ja painaa n.60 kiloa ja hänellä on omasta mielestään normaalivartalo.
Ja kyllä meillä kaikilla komella on vientiä ihan missä tahansa menopaikassa :)