Moi :)
Olen menossa laitattamaan rakennekynnet (geeli) Turkuun ja ajattelin kysyä täältä että osaisiko joku suositella jotain liikettä missä tehdään kauniit ja KESTÄVÄT raksut...? Kiitos etukäteen!
Olen menossa laitattamaan rakennekynnet (geeli) Turkuun ja ajattelin kysyä täältä että osaisiko joku suositella jotain liikettä missä tehdään kauniit ja KESTÄVÄT raksut...? Kiitos etukäteen!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Moi
Ainakin Outsa tekee kynsiä i:n päällä nimisessä kampaamossa Yliopistonkadulla. Lilli tekee kynsiä TS salongissa, en oo varma tekeekö myös geelikynsiä. Sitten on vielä Hansa korttelissa Woman, en tiedä kuka siellä tekee kynsiä. Itse en oo vielä laittanut kynsiä mutta noita mulle on suositeltu. T:Tipi
Lilli laittaa TS salongissa vain akryylikynsiä, ja pyytää niistä kaiken lisäksi todella rasvaista hintaa! Womanissa laitetaan LCN:n geelikynsiä, mutta sielläkin on kyllä aika tyyristä. Samoin Sokos laittaa LCN:ää... hinnat sielläkin korkeat. Laitan itse tuota samaista merkkiä n. 30-40% halvemmalla. Soittele jos kiinnostaa.
Puh. 040-7265934
Laitatko rakennekynsiä kotonasi? Kuinka paljon veloitat huoltamisesta? Oletko ennen laittanut kynsiä jossain liikkeessä vai aina kotona? Missäpäin Turkua asut, jos saa kysyä?
Pääasiassa teen kynsiä kotonani. Minulla on kuitenkin myös muutama asiakas joiden kotona käyn. Oikeastaan muuten ei ole väliä missä niitä teen, mutta kotonani on tietenkin parempi laittaa, koska siellä on asianmukaiset puitteet. Olen ollut kynsien kanssa tekemisissä nyt muutaman vuoden, ja vaikka useita työtarjouksia on tullutkin, en ole oikeastaan koskaan nähnyt tarpeelliseksi lähteä tekemään niitä kenenkään toisen palkollisena. Yksityisenä pystyn pitämään hinnat pienempinä, eikä minulla ole säännöllisiä työaikoja tai sidottua tunti-/proviikkapalkkaa. On niin sanotusti vapaammat kädet =). Tällä hetkellä elämäntilanteeni suosii tätä, joskus ehkä jotakin muuta.
Huoltaminen maksaa kynsistä riippuen 30 eurosta 42 euroon. Ranskalaiset ovat tietenkin siis jäkimmäistä kategoriaa. Sitten vielä tietenkin katsotaan kuinka monta kynsistä on katkeamisen tai muun takia kokonaan uusittava.
En asu keskustassa, mutta luokseni on kuitenkin hyvät liikenneyhteydet. Keskustasta pääsee yhdellä linja-autolla melkeimpä kotipihaani asti.
Jos haluat lisätietoja voit toki soitella, tai mailata ositteeseeni: [email protected]
Teetin itse TS-salongissa kynnet; Lilli ja Elviira tekee kynnet 85 eurolla, ja sekä akryyli- ja geelikynsiä. Mulla oli akryylit ranskalaisella manikyyrillä, ja huolto oli 55 euroa...
Se on tietenkin jokaisen oma asia kuinka paljon kynsistään on valmis maksamaan. Oma henkilökohtainen mielipiteeni on, että nuo hinnat ovat valtavan kalliita. Itse en maksaisi kynsistä tuollaista hintaa ikinä... varsinkaan akryylikynsistä!
Mitä ne muuten pyytävät siellä geelikynsistä?