mitä teen....

exäni on jättänyt mut jo 2 kk sitte ja nyt se sitte haluaa hakata mut huomenna...se sano et otetaan leikkimielessä se.. mut luulen et se on tosissaan... halun että jos se hakkaa mut niin suoraan niin että kuolen... mulla ei mee mitenkään hyvin elämäs.(oon 14.v)kaikki menee päin persettä.
4542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sä oot 14.. kaikki ehtii viel kääntyä hyväksi!
mä tiedän että tuntuu ettei voi, mutta kyl sä tuut olemaan viel onnellinen kunhan valitset seuraavasi huolella. kyl sä varmaan jaksat ku uskot vaa ittees.

Äänestä

hakata sut miksi helevetissä?
eihän tuossa oo mitää järkeä!pyytää sua tapaamiseen ja haluu hakata sut.
oonkohan mä liian vanha ku en ymmärrä.

Äänestä

Hei! Ei asiat nyt noin huonosti ole...Kaikille sattuu noita vitutus aikoja, joillekin pahempia, mutta kaikista niistä selvitään! Kaverit on sitä varten ja vaikka sisarukset?

Mut tos ei kyl oo järkee et se haluu nähä ja hakata?? Älä sit nää sitä, en mä muuta osaa sanoo...?

ÄLÄ LUOVUTA!

Äänestä

Voisit soittaa Valtakunnalliseen kriisipuhelimeen ja kertoa tilanteesta.tai sitten otat yhteyttä lastensuojeluun.useiden tyttöjen entiset uhkaavat hakata ja tappaa.toiset sen tekevät ja toiset eivät.turha elää pelossa joka hetki.saat edellllä mainituista paikoista juttelu apua sekä ihan konkreettista apua.vanhemmille sun kannattaisi kertoa myös.he tukevat varmasti asiassa.poliisi myös auttaa mikäli asia menee tekoihin saakka tai mukaan tulee ahdistelua.

kriisipuhelin päivystää tiistaista lauantaihin klo 15.00-06.00, sunnuntaisin ja maanantaisin päivystys on klo 15.00-21.00. Puhelu maksaa vain paikallispuhelun hinnan, matkapuhelimesta soitettuna normaali matkapuhelinhinta. Keskustelut ovat ehdottoman luottamuksellisia, voit soittaa myös nimettömänä.

tai sitten:

LASTEN JA NUORTEN PUHELIN 0800-120 400


voimia ja jaksamista!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sint (n) kirjoitti:

exäni on jättänyt mut jo 2 kk sitte ja nyt se sitte haluaa hakata mut huomenna...se sano et otetaan leikkimielessä se.. mut luulen et se on tosissaan... halun että jos se hakkaa mut niin suoraan niin että kuolen... mulla ei mee mitenkään hyvin elämäs.(oon 14.v)kaikki menee päin persettä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu