Pojat, mitä mieltä olisitte jos teidän poikajengissä pelaisi yksi tyttö salibandyä? Olisko se ihan jees vai ei? Jos ajatellaan, että se tyttö olis hyvä pelaamaan ei mikään huono, hyväksyisittekö?
Pojat !!!
#2
4337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kyllä
tietenki jos ois hyvä pelaan
No ihan hiukan tässä vain puutun asiaan. Siis tuota eikö paikkakunnallasi ole tyttöjoukkuetta? Jos ei ole, niin hyvä jos pääset poikajoukkueeseen. Toivottavasti sinä vakiinnutat paikkasi siellä ja valmentaja on asiansa osaava. Tyttöjoukkueessa tytön on aina parasta kehittyä, varsinkin kun puhutaan D ikäisistä ja vanhemmista. Siinä on kuitenkin tiettyjä eroja.
Niin. Kerrohan millaisia eroja?
Onhan se tavallaan totta, mutta kerro nyt toki.
Ja tuo tyttöjuttu. Mikäli joukkue pelaa aluesarjaa ja muita virallisia matseja, en usko että se on ihan sallittua. Varmaan toimitsijoilta ja tuomareilta tulee jonkun näköistä palautetta. Tyttöjengit ovat tyttöjengejä. Poikajengit poikajengejä. Ei niitä pitäisi liikaa sekoitella.