Siis ketähän se loukkas, miehiäkö, kun kirjotin miten he oikeasti arvostelevat naisten ulkonäköä hyvin rivoilla termeillä. Kysyin että onko se kaikkien miesten tapa?
Munkin keskustelu hävis
Nurkkapoliisi
7421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Emme ilmeisestikään menettäneet mitään vai yritätkö väittää, että yleistys on fiksu keino herättää keskustelua?
Pitäisi laittaa se alkuperäinen viesti, että tajuaiasit...
arvostelevatko KAIKKI miehet naisia rivoin termein?
Koska kuulen päivittäin eri miehien kommentteja naisista, vai onko mulle vaa sattunu tosi törpöt duunikaverit?
Eipä käy kieltäminen, etteikö tuo perin yleistä olisi, mutta ei siihen nyt sentään kaikki miehet syyllisty. Vaikka olen miesvaltaisessa työpaikassa, jossa on paljon vähän koulutettuja miehiä, eivät he silti järin usein moiseen sorru. Känniörvelöt baarissa ovatkin sitten toinen juttu.
Näille palstoille voi laittaa jotain kivoja pikku kysymyksiä mukavalla tavalla, mutta oikeat ongelmat selitettynä just niin rumasti kuin ne ovat, häviää.
onkos luostarissakin netti?? :))